Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet a cég ha felmondott...

Mit tehet a cég ha felmondott embert felmentett a munkavégzés alól de mégis szükség lenne rá de az nem akar visszamenni?

Figyelt kérdés

Jó bonyolultra sikerült a kérdés. Tehát egy ember felmondott, a főnök ezen úgy bedühödött hogy ott merik őt hagyni hogy úgy döntött nem tart igényt még arra se hogy felmondási időben bemenjen az illető, vagyis felmondási idő az van , attól nem lehet eltekinteni, de a felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekintenek. És ezt írásba is adta a főnök.

De időközben a régi helyére felvett új ember is felmondott, így most adott feladatra senki sincs. A főnök meg kitalálta hogy akkor mégis jöjjön vissza a régi fickó a felmondási idejében melózni. Az meg nem hajlandó azt mondja ott a papír hogy őt felmentették a munkavégzés alól, akkor ezzel téma zárva, majd ha lejárt a 30 nap bemegy a pénzéért és kész, de ő dolgozni többet be nem megy.


Mit tehet a cég ebben a szituban? Kb semmit?


2018. nov. 2. 14:43
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Semmit.
2018. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semmit, mivel írásba adta és lehet, hogy te már el is helyezkedtél másutt.
2018. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Molyember ***** válasza:
93%
Gratulálok a főnöknek. :)
2018. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták: semmit.

csak egy dologra figyelj, hogy a főnök-e a hivatalos munkaadó, vagyis ő jogosult-e arra, hogy ezt a döntést meghozza, hogy felment a munkavégzés alól. Mert ha esetleg ő nem hozhatott volna ilyen döntést, nem lett volna joga ilyet írásba adni mert van neki is főnöke aki a te munkáltatód valójában, akkor gond lehet.

Nézz utána, hogy amikor felvettek, akkor a főnököd írta-e alá a szerződésedet (vagy aki abban a pozícióban volt akkor) és ha igen, akkor semmi gond. Ha nem, akkor kérdezz rá a személyzetisnél vagy a munkaügyön (titkárnőnél ha csak az van), hogy kinek volt joga téged felmenteni a munkavégzés alól a felmondási idő alatt. Ha neki és megtette, akkor így járt.

2018. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nos az átadott papíron szó szerint: "mint a munkáltatói jogok gyakorlója" nem folytatom gondolom ez bőven elég.
2018. nov. 2. 19:50
 6/6 A kérdező kommentje:

na csak azért tettem fel a kérdést mert a főnök azzal feynegeti a fickót (nem engem, én csak a kérdező vagyok és nem az érintett) hogy idézem szintén" Majd megnézhetd mikor kapod meg az utolsó fizetésed ha nem jössz be"


de gondolom ez csak főnöki farokméregetés semmi több...

2018. nov. 2. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!