Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes csalót hogy lehet...

Internetes csalót hogy lehet elkapni?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy van fent egy hírdetésem expressz.hu-n


konkrétan ez : [link]


és kaptam egy e-mailt egy bizonyos MRS wenditől, aki angolul azt kéri, hogy küldjem el az e-mailt a fiának nigériába.

ez fura volt ezért neten utánanéztem és egy fórumon megtaláltam hogy másnak is ugyanezt a címet adta meg, viszont sok ember nem kapott tőle pénzt, ezért ez egy internetes csaló.

az a kérdés, hogy az ilyeneket hogy lehetne kideriteni hogy kiaz? rendőrség IP cím alapján kideritheti? jó lenne megcsípni valahogy de attól tartok a rendőrségen csak kiröhögnének a problémámmal


2010. jún. 25. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a nigériai csalásnak ki dől még mindig be??? :-o
2010. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
senkise de engem az érdekelne hogy lehet elkapni...de azért köszi hogy irtál
2010. jún. 25. 12:26
 3/11 anonim válasza:
100%

Az a legszebb, hogy pár e-mail váltás után egyik ismerősöm el is köldte a tételt a "vevőnek" afrikába...:D

Persze gondolhatod mi lett a vége... :D Se pénz se semmi.

2010. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát igen ez a bosszantó..köszi hogy irtál

továbbra is várom mit lehetne tenni ezekkel

2010. jún. 25. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,tiszta hülye vagyok de én nem értem,hogy mit is akar ő Tőled? xD Ne haragudj,nem tudom mi van velem de nem fog az agyam :)
2010. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

12:34!


azt szeretné hogy adjak fel egy cuccot nigériába és aztmondja hogy majd megkapom a pénzt ha odaért a cucc.

ezt angolul leírta nekem és neten utánanéztem, és kiderült hogy sok személy kapott ilyen e-mailt és ez egy csaló.

és az érdekelne hogy lehetne elcsípni

2010. jún. 25. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól ki van találva a rendszerük. Sok-sok-sok emberen keresztül megy a dolog, ezért nem tudják elkapni őket. Több kísérlet volt már rá, néha sikeres is, de rögtön jött másik csoport.


Magyar rendőrség valóban csak kiröhögne. Felesleges próbálkoznod. :)

2010. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
2. vagyok. Szerintem a rendőrség nem foglalkozik ezzel (mint ahogy sok más dologgal sem). Azt gondolják, hogy aki hülye és elküldi amit kérnek, az meg is érdemli. Ne foglalkozz azzal az emaillel és nem fog zaklatni. Sajnos nem érdemes az üggyel tovább foglalkoznod, biztos voltak már sokan akik bejelentették a csalót.
2010. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ááááááááááááá értem xD Köszike!

Igazat kell adjak az előttem szólóknak sajnos.Esély nincs rá.

2010. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat ez nagy kár. :(

nemsemmi hogy mit meg mernek csinálni az emberek..

egyébként akit érdekelne a gép még megvan(tudom hogy ez nem hírdetős oldal, de ha már a példa kedvéért kiirtam a linket akkor ittvan..:)

köszi mégegyszer a válaszokat

2010. jún. 25. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!