Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme így a munka törvény...

Mi értelme így a munka törvénykönyvének?

Figyelt kérdés
A fidesz belerakott egy változtatást 2016-ban hogy a kollektív szerződés a munkavállalók számára hátrányosan is módosíthatja a munka törvénykönyvét. Akkor mi értelme a munka törvénykönyvének ha bármelyik cég beletörölheti a valagát és kambodzsai munkakörülményeket tarthat fent tök legálisan? És a fidesz miért gyűlöli ennyire a dolgozó adófizető lakosságot?

2018. nov. 10. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

"És a fidesz miért gyűlöli ennyire a dolgozó adófizető lakosságot?+


Mert belőlük él.

2018. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mennyire vagy tisztában a kollektív szerződés fogalmával, annak módosítási lehetőségeivel, és azzal, hogy egyáltalán miben térhet el, és melyik irányban?

Mert szerintem úgy kb alig.

2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#3

Éppenséggel egy munkaügyi per kellős közepén vagyok, és mint kiderült nagyon alapvető dolgok vannak amiben nem térhet el. Pl mint kiderült legális hogy nálunk két munkavégzés között csak 4 óra pihenőidőt kell biztosítani szemben a munka törvénykönyvében lévő 8 órával, mert a kollektív szerződés így rendelkezik. Régen amikor én még tanultam munkajogot ott az volt a szabály, hogy a kollektív szerződés a munka törvénykönyvét csak a munkavállaló számára előnyös irányba módosíthatja, csak jött a 2016-os változtatás és most már kvázi bármit lehet.

2018. nov. 10. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy a munkatörvénykönv elég sok pontját átírták de nem a munkaválalók érdekeit vették figyelembe hanem a munkaadókét.

Ezt orbán sunyi viktornak köszönjétek meg, ugyanis ő azt a butaságot vette a fejébe hogy a nyugati befektetőket a lenyomott bérekkel és a munkásoktól elvett jogokkal csábítja Magyarországra, így csinál kis Kínát Magyarországból.

Mint mára kiderült a nyugati befektetőket nagyszámban nemsikereült ide csábítani viszont a Magyar munkaerőt sikeresen elüldözte külföldre.

Hát ez a mi országunk eszének a nagy gazdasági terve, és ezért kinlódik itthon a gazdaság és a dolgozók nagy hányada.

2018. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

2 millió hülye mégis rá szavazott áprilisban.

Nincs itt semmi látnivaló.

2018. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a szombati napról tudtam eddig, hogy régen nem lehetett, most már lehet kötelezni a munkavállalókat szombati munkavégzésre is. Ezt sajnos nagyon sok cég ki is használja. Azon nevettem idén, hogy bevezették ünnepnapnak a nagypénteket húsvét előtt, a cég akinél akkor vtam, e miatt a pénteket kiadta, de helyette kellett menni szombaton... így marha sok értelme van a nagypénteknek...
2018. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!