Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem nincs értelme...

Csak szerintem nincs értelme Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és nem érzem, hogy a jövőben jobb lesz. Tegnap beszélgettem nagyanyámmal, volt az orvosnál, aki nyolcvan akárhány éves és már nyugdíjba akar menni, de nincs helyette más, aki megvenné a praxisát. Mi az, hogy nincs helyette más? Nem lesz orvos az egész környéken? 6 faluban ő az orvos, akkor azt jelenti, hogy nem lesz orvos ebben a 6 faluban? A fogorvos ugyanígy, a szomszédos körzetben szintén, az ottani fogorvost is ismerem. Neten lehet olvasni, hogy már több ezres hiány van egy nagy rakás szakmában országszerte és nincs, aki betöltse az állásokat. Ez is mi? Hogy fog így működni az ország?

Van értelme egyáltalán itt maradnom, mert majd 10 év múlva jobb lesz, vagy húzzak el innen minél előbb?



2017. máj. 16. 15:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki menekül innen aki nem Fideszes, ők meg bőven megérdemlik, hogy egyszer csak itt találják magukat orvosok, mentősök, szakemberek nélkül.Majd gyönyörködhetnek a hüdejolteljesítünk plakátjaikban.
2017. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%

És ha mindenki elhúz, hogy lesz jobb?


Én 26 vagyok. Én is ki akarok menni külföldre. Anyagi biztonság megalapozása miatt. Hogy aztán vissza tudjak jönni és úgy éljek, ahogy másoktól is elvárnám, mert az hoz változást.

Kizárólag magáért meg csak az önző, ostoba, kapzsi ember cselekszik. Az emberek sosem azért vettek részt a forradalomba vagy szabadságharcba, hogy nekik jobb legyen, hanem hogy a gyermekeiknek/unokáiknak ne úgy kelljen élni, mint nekik.

Tehát a válasz, nem. Ha holnaptól, mindenki mintaállampolgár lenne és a parlament is tömve lenne államférfiakkal és a legtökéletesebb döntéseket hoznák meg, akkor is minimum 2 generáció mire számottevően érezhető lesz a hatása a tetteiknek.

Ha ehhez nem vagy képes felnőni (jogodban áll), akkor szia.

2017. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Minél hamarabb lelépsz innen, annál kevesebb időt vesztegetsz az értékes életedből. Azok akik még itt vannak ilyen idősen, azok céltalanul élnek egyik napról a másikra, nem tudják mit akarnak. Aztán pár év múlva meg el fognak jutni ők is odáig, hogy na jó, itt tényleg nincs jövő, ki kell menni külföldre. Csakhogy akkorra már ilyen 35 évesek lesznek és akkor kell új életet kezdeniük.

Te ne várd meg, amíg elmegy feletted az élet.

2017. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
HA teheted menekülj, én is azt tervezem egyetem után, amennyiben összejön rá a pénz, mert nincs kedvem robotolni egy gyárban vagy közmunkásként leélni az életem, arra pedig esélyem sincs hogy romaként felvegyenek egy olyan munkahelyre ahol értelmét látom a tanulással töltött éveknek és embernek érezhetem magam.
2017. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%

Csak a hozzád hasonló, napi szinten az éteren a nyomorukat kisíró selejtek szerint. :P


Akit mindene ideköt az nem fog lelépni, egyenlőre biztos.

2017. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem az itt fog megrohadni egy Putyini diktatúrában nyomorogva
2017. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Komolyan mondom, hiába pontoztak le. Voltam ilyen nyelviskolában német tanfolyamon, és valami qrva sok 35 év körüli van, aki csak most ébredt fel, és jutott el odáig, hogy ki kell menni mert itt szar. És sokkal nehezebb lesz új életet kezdeni ha már középkorú leszel. Én ha tehetném, már külföldre születtem volna, csak hát nem volt szerencsém. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül ebben az országban :D
2017. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
15%

Senkit nem érdekel ha menni akartok!


Csak hát vannak akik ha akarnak, tudnak, úgy látják jónak kimennek szó nélkül, mások meg csak a gyk-n pl. hisztiznek, hőbörögnek más híján. :P

2017. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Az lesz, hogy ra fognak jonni, hogy ha nem ajanlanak normalis fizetest, akkor nem lesz ember a munkara. Kereslet kinalat. Ha en azzal megyek ki a piacra hogy otven forintert akarok egy kilo almat venni, akkor bizony alma nelkul fogok hazajonni.
2017. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#2


Sajnálom barátom, de én nem akarok áldozat lenni. Viszont gátlástalan tahó sem tudok lenni, Magyarországon pedig ez kell ahhoz, hogy jó életed legyen.

Az én fajtámnak csak az marad, hogy elmegy.

2017. máj. 16. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!