Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külhoniaknak állampolgárság?

Külhoniaknak állampolgárság?

Figyelt kérdés

Külhoni kettős magyar állampolgár vagyok immáron 3 éve. Ennyi ideje nyugodt a lelkem,hogy magyar vagyok hivatalosan is. Előtte folyamatosan bántott a dolog,hogy idegen országban hazai földön kell élnem. Olykor kicsit hontalannak érzem magam, az itteni nyelvet sem beszélem túl jól. Nagyon büszke vagyok a nyelvre és a kultùrára amit kaptam az élettől,hogy magyar vagyok! De felmerült a gondolat,hogy vajon történhet olyan,hogy mondjuk a következő hatalom egyszer megszünteti az állampolgárságokat amit kaptunk?


Tudom, a szavazati jogot nem használom én sem támogatom de nyílván ez volt az érdek.



#külhon #àllampolgárság
2018. nov. 14. 05:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
2018. nov. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne aggodj, a fidesz kormany magyarnak nevezett el, az is maradsz egy ideig.

Meg a vadiuj magyar utleveledet is mutogathatod.

2018. nov. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Az állampolgárság csak egy papír, ami feljogosít anyagi előnyök igénybevételére. Változtatott valamit az életkörülményeiden? Ha olyan nagy magyarnak hiszed magad, miért nem jössz Magyarországra és élsz itt?
2018. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyetlen párt sem akarja megszüntetni, maximum a szavazati jog hatáskörét fogják korlátozni, de még ez sem biztos.

A legdurvább amit el tudok képzelni, hogy felfüggesztik a kettős állampolgárság intézményét, de aki már igényelte attól biztosan nem veszik el, az elképesztően ocsmány lenne.


Sokan nem értik hogy a külhoni magyaroknak miért olyan fontos ez, ennek a "papírnak" a legtöbb külhoni számára nem anyagi, hanem ESZMEI értéke van.

Nem nem változtat senki életkörülményein, de ku.ra jól tud esni, hogy van egy jogi kör, ahol magyarként ismernek el, miközben napról napra küzdeni kell a fennmaradásáért, hogy a gyermekeink is az anyanyelvükön tanulhassanak. Mert bármennyire is meglepő egy magyar, sose lesz román, szerb, szlovák és ukrán sem.


Ha nem érted miért egy pillanatra képzeld el hogy egyik napról a másikra bejelentik, hogy Putyin elfoglalta Magyarországot, ezért mostantól Magyarország Oroszország része és márpedig Oroszországban oroszul beszélünk.


Nem tehetsz semmit, elfogadod a tényt, közhivatalokban vagy ahol muszáj megpróbálsz oroszul beszélni, de attól te SOSEM leszel orosz, továbbra is magyarul fogsz beszélni családoddal, a szomszédaiddal, a barátaiddal a munkahelyeden, és küzdeni fogsz hogy a gyermekeid, és az unokáid is magyarul tanulhassanak.

2018. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem tehetsz semmit, elfogadod a tényt, közhivatalokban vagy ahol muszáj megpróbálsz oroszul beszélni, de attól te SOSEM leszel orosz, továbbra is magyarul fogsz beszélni családoddal, a szomszédaiddal, a barátaiddal a munkahelyeden, és küzdeni fogsz hogy a gyermekeid, és az unokáid is magyarul tanulhassanak."

Na igen, de ez mind ugyanígy lesz akkor is, ha van egy másik állampolgárságod, meg akkor is, ha nincs.


Hogy a külhoniakat magyarnak ismeri el a magyar állam, az ellen kb. senkinek nincs kifogása, legfeljebb egy-két eszementnek.

Amit sok magyarországi magyar nehezményez, az az anyagi előnyök (ingyenes utazás, ingyenes orvosi ellátás, stb.), amibe a külhoniak egy forinttal se szálltak be, és részben (ingyenes utazás) nem jár az ezt megfizető magyarországiaknak. Valamint a szavazati jog: ha én se szavazok egy ukrajnai vagy romániai magyarellenes pártra, akkor az Ukrajnában vagy Romániában élő magyar állampolgárok miért szavazhatnak egy magyarországi magyarellenes pártra? Ez tipikusan a "más farkával verni a csalánt" esete. A mások életkörülményeibe szólnak bele, a ganajládák (mármint akik tényleg szavaznak is). És ugyan mi okból, ha nem anyagi okból? A magyar állampolgárságot elég nagy részben azok igényelték, akik ténylegesen igénybe is veszik az említett anyagi előnyöket. Aki csak úgy simán magyar, az nem feltétlenül foglalkozik ezzel, mert attól nem lesz magyarabb, ugyanúgy nem lesz magyar az adott ország hivatalos nyelve.


Egyébként, a beregszászi magyar konzult is azért utasították ki állítólag, mert üzletelt a magyar állampolgársággal (nem magyaroknak árusította), valamint ugyanígy üzletelt a magyar nyugdíjakkal. (Mivel nyugdíjkiegészítést is kapnak a külhoni magyar állampolgárok, akik soha nem fizettek nálunk nyugdíjjárulékot.)

2018. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Na igen, de ez mind ugyanígy lesz akkor is, ha van egy másik állampolgárságod, meg akkor is, ha nincs."


Látom a lényeg nem ment át.. XD


"Amit sok magyarországi magyar nehezményez, az az anyagi előnyök"

- Ingyenes utazás?

Régen amikor még NEM volt magyar állampolgárság, helyette a magyar igazolvány volt azzal valóban volt egy kedvezményes utazási lehetőség belföldön évi 5 alkalommal, ha jól tudom ez most már nincs, de egyébként.


- Ingyenes orvosi ellátás?

Bocsi, de ezt a baromságot hol hallottad? Ilyen SOSEM volt, és vélhetően nem is lesz. Ahhoz, hogy a magyar egészségügyben ellássanak TB kártyát kell igényelni és biztosítást kell fizetni ami NEM jár az állampolgársággal automatikusan!! Ha egy külhoni magyar Magyarországra költözik, és itt dolgozni kezd csak akkor igényelhet TB kártyát (a munkáltatói igazolás felmutatásával) és amint a munkaviszonya megszűnik a TB is megszűnik, tehát sehol sem fogják a továbbiakban ellátni. Ahhoz, hogy olyan típusú TB-t tudj igényelni ami a magyarországiaknak van (pirosan is ellátnak) ahhoz állandó lakcím szükséges.


- Szavazás

Ezzel részben egyetértek semmi értelme ide szavazni aki nem itt él, viszont ez a téma is kissé túl van tolva, nem ez a 400 ezer külhoni szavazó fogja eldönteni közel 10 millió ember sorsát, amíg egész Magyarország egy narancsvidék... Először a saját házunk táján kellene körülnézni, lehet szidni a külhoni szavazókat de ha emlékszel áprilisban nélkülük is meglett volna a kétharmad..

2018. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi ez lemaradt:


* évi 5 alkalommal, ha jól tudom ez most már nincs, de egyébként se mentünk tönkre anyagilag pár ezer kedvezmény igénybevételétől.

2018. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!