Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel hogy vettem egy...

Tegyük fel hogy vettem egy fényképezőgépet (200 ezer ft) az aprópecsenye.hu-n, és kiderül hogy lopott. (? )

Figyelt kérdés

Szóval megvettem, használom, majomafarkának, de hónap múlva két rendőrrel becsönget egy hapsi, hogy állítólag kidobta a címemet a lopottfgéptaláló.com, (ahol egyébként én is rákerestem, és nem adta ki hogy lopott), és lobogtatja az eredeti számlát. Én meg lobogtatom az adásvételi szerződést...

Na ilyenkor mi van? (csak mert autó esetében szivattyú van bő nyállal..)

Ismétlem, tegyük fel hogy. Még mielőtt tényleg fényképezőgépet vennék az aprópecsenye.hu-n. (mert ugye konkrét webcímet nem írhatok xD)


Igen, paranoiás vagyok. Hahahahajajjdevicces.



#szerződés #apróhirdetés #lopott #jóhiszeműség #lopott cucc #kisebb értékű
2018. nov. 16. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a lopottgépalálo.com mi akar lenni, még nem találkoztam olyan oldallal, ahol műszaki eszközöket lehetne regisztrálni, vagy köröztetni.

Az gépjárműveknél ugye van rendszám, tehát a belügy rendszerében minden rendszámhoz, alvázszámhoz tartozik egy tulajdonos, akinek van elérési címe. De téged mi alapján találnának meg, ha veszel valamit kézből?

2018. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legfeljebb ha az Exif-ben benne lenne a gyártási szám, de nincs.
2018. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Senki nem találna meg ha egy fényképezőgépről van szó, nincs benne gps/sim kártya, semmi.
2018. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
#3: Egy jobb gépben gps már van.
2018. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az is ritka, és az nem ez az árkategória.
2018. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: Á, dehogy. Már az olcsóbbakban is egyre gyakoribb. Pl:

[link]

De vannak jóval olcsóbbak is.

2018. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Pedig vannak. pl. stolencamerafinder .com, camerafound .com, cameratrace .com, regisztrald .hu

Azt írják, crawl-olják a 'netet fényképek után, EXIF-jeiket és webcímeiket adatbázisba teszik, és már lehet is keresni. Szóval csak benne van a sorozatszám az EXIF-ben, a kis vacak kompaktokat leszámítva. Vagy én vagyok ennyire hiszékeny..


De nem erről akartam kérdezni. Hanem hogy adásvételi (vagy más ilyesmi fecni) ér valamit ilyenkor? Vagy mit lehet tenni? Egyébként nem csak fényképezőgépre értem a kérdést. Plazmatévé, ájfon, karóra, festmény, mindenféle ""kisebb értékű"" baromság.

2018. nov. 16. 17:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi annyit ér hogy nem vonnak felelősségre valószínűleg, de a gépnek búcsú. Aztán perelheted akitől vetted.
2018. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, bajod nem lesz, a gépet buktad. A fgépnél egyszerű, töröld az Exif adatokat mielőtt feltöltöd a képet a netre, ha félsz tőle.
2018. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Vannak olyan gépek amikben már van gps ami az egyedi számmal ellátva beazonosítható ami az eredeti számlán is szerepel.


Ilyen esetben az van kérdező hogy a gépet vissza kell adnod, e az adásvételi szerződés alapján annyival védve vagy hogy tudod igazolni hogy vásároltad, és nem te loptad el, és ha a tolvaj adatai valósak ami manapság kizárt, de hallottam esetet egy telefonnal kapcsolatban hogy így bukott le és akkor az ártatlan vásárló megúszta a dolgot, csak ugye neki is rohannia kellett ügyvédhez, bíróságra, rendőrségre stb... igazolnia a dolgokat, meg jegyzőkönyvezni és persze ha vissza akarta kapni a pénzét akkor neki is pert kellett indítania ez ügyben.

2018. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!