Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Enyhítő körülménynek számít...

Enyhítő körülménynek számít ha szteroidok hatása alatt követtem el a bántalmazást?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi időben túlzásba vittem a testépítést és olyan szereket is próbáltam, amiket nem kellett volna. Élettársam kórházba került miattam, több helyen megütöttem kézzel és egy biciklipumpával. Azt mondják már elég stabil az állapota. fej sérülése van és a bal karja 2 helyen eltört, illetve vannak kisebb zúzódásai is. a közösen nevelt 14 éves fiút a héten engedik ki a kórházból, neki is koponya sérülése lett és a karja neki is eltört több helyen és egy bordája. A feljelentést már megtettem magam ellen a rendőrségen, mert az ügyvédem így javasolta. Ezt egy életre megtanultam, hogy ne használjak ilyen vackokat és a későbbi kapcsolataimban is ügyelni fogok erre különösen. Milyen maximális büntetésre számíthatok majd? Ha élettársam feljelent - márpedig biztosan felfog, az mennyire lesz terhelő rám nézve?

2018. nov. 22. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szteroid befolyásolta amit tettél, hanem a mocskos, aljas személyiséged.
2018. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdhetsz gyúrni a börtönre.


A cselekmény, ahgy te részletezted, 2-8 évvel fenyegetett.

Felfüggesztettben ne reménykedj, mert a 8 évvel büntethető szándékos cselekményekre kiszabott büntetést NEM LEHET felfüggeszteni, erre a bírónak akkor sem volna lehetősége ,ha éppen akarná, de nem fog ilyesmi az eszébe jutni, már csak azért sem, mert gyermekkorú sérelmére követted el az egyik cselekményt, ami az alapesetet súlyosbítja.


Ha 6 év letöltendőt kapsz, akkor elmondhatod, hogy igen jól jártál.

2018. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

17:56

Azért mert amit te kapsz az gyulladás csökkentő szteroid.

Nem anabolikus amit a kérdező szedett. Óriási a különbség a kettő között. Igen a megnövekedett hormonális szint,androgén tesztoszteron szint miatt volt a kérdező aggresszív sajnos. Fejében se lehetett előtte minden rendben,mivel egy anabolikus szteroid nem képes azért ilyen mértékű aggresszíót kiváltani. Nem számít enyhítő körülménynek sőt még emiatt is kaphatsz megróvást mert tiltott szert birtokoltál. Sajnos a letöltendőt nem fogod megúszni szerintem,nem beszélve arról hogy közveszélyes is vagy,bármikor szedhetsz ilyen szert és újra megtörténhet nincs az a hülye bíróság aki emiatt nem fog elítélni.

2018. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít enyhítő körülménynek. Sőt! Mivel ezek tiltott szerek, te pedig nem egészségügyi problémára szedted orvosi előírásra, még abból is lehet egy külön ügyed.
2018. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem enyhítő körülmény. Olyan, mintha kábszereznél... :(

változatlanul büntetendő

2018. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ebben az egyetlen enyhítő körülmény, hogy feljelentetted magad. Mondjuk én nagyon furcsálltam, hogy ezeket a kérdéseket a gyk-n teszed fel, nem az ügyvédednek, amikor beszéltél vele. Pont ezért gondolom, hogy kamu a kérdés.

Ha nem, akkor kíváncsi lennék a folytatásra, és szerintem itt mindenki, mennyit kaptál, mit számítottak enyhítő, és mit súlyosbító körülménynek, bár elképzeléseink vannak.

2019. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!