Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elviheti-e a főbérlő azokat a...

Bali Mária kérdése:

Elviheti-e a főbérlő azokat a berendezéseket az albérletből, amivel kivettem a lakást?

Figyelt kérdés
4 éve lakunk egy albérletben, és a régi főbérlő eladta az ingatlant, egy rokonuknak, aki befektetesnek vette meg a házat, így továbbra is maradunk. A régi főbérlő tegnap előállt azzal, hogy azokat a berendezéseket ami az övéké, megakarom-e venni, vagy vigyék el. Konyhabútor, tűzhely, páraelszívó. Teljesen kiakadtam, és azóta sem tudok lenyugodni. Mert annak idején én azokkal a feltételékkel vettem ki a házat, hogy azok ott voltak, arra fizettem a kaukciót, és a bérleti díjat 4 éve, azzal a felszereltseggel vettem ki. Most úgy érzem, hogy ők megszegik ezzel a fennált egyességet, illetve vélemenyem szerint, nem velem kellene ezekről a tárgyakról tárgyalniuk, hanem az új tulajdonossal. Jól gondolom? A kaukcióm nem adódik vissza, hanem továbbítódik az új tulajdonosnak, tehát a feltételeknek is változatlanoknak kellene maradniuk.

2018. nov. 25. 10:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem,hogy nem a bútorok hiánya bosszant,mert bár nem terveztem,de akkor idén karácsonyra hoz nekem a jézuska új tűzhelyet és új szekrényt,és ha már ki kell adnom rá a saját pénzemből, nem ezeket, a szekrény,3 teljesen mas darabból van összerakva, és kb egy hulladék,a tűzhely egyik platnija,már akkor nem működött mikor ideköltöztem, a páraelszívót a 4 év alatt sosem használtam,mert sz.rt se ér. Ezzel az egész eljárással nem vagyok kibékülve,felháborít,hogy elteszik valami olyanra a pénzt,ami már közel sem ugyanaz az állapot,és mivel közös kommunikáció nincs,így szépen el is lehet lavírozni ebben. Az a selytésem,mivel a régi főbérlő tudja,hogy ez így nem fer,hogy előbb fog jönni a bútoraiért,mint ahogy az új tulaj "átvesz" bennünket, mert akkor röhög a markába,h utólag már pattoghatok
2018. nov. 25. 13:35
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mit gondolsz a megoldásról és mibe egyezik bele a tulajdonos, az két külön dolog.

Ahogyan arra is gondolj mielőtt vásárolsz, hogy ha kiköltözöl majd egyszer onnan akkor nem fogja tőled megvenni csak mert neked az új lakásodba már nem kell vagy nem jó a mérete. Vagyis ha most veszel bármit, akkor annak tulajdoni viszonyait írásban fektessétek le rögtön, hogy ne legyen vita később. Hogy ne mondhassa a tulaj, hogy azok a lakás részét képezik, te nem viheted el - vagy éppen ha megegyeztek, hogy megveszi majd akkor tőled pl. évente csökkenő értéken, akkor tényleg vegye is meg.

ELŐSZÖR bezélj az új tulajjal, egyezzetek meg abban, hogy mi legyen:

1. vagy kevesebbet fizetsz neki ezentúl és te veszed meg a szekrényt, tűzhelyet stb. de azok utána a tieid is maradnak.

2. megveszed te a szükséges dolgokat, de havonta kevesebbet fizetsz amíg az árukat le nem vonták a bérleti díjadból. Pl. költesz 200 ezret, akkor ha havonta 10 ezerrel kevesebbet fizetsz, akkor 20 hónapig tart míg visszajön az ára. A 21. hónapban már megint 10 ezerrel többet fizetsz majd - annyit, mint most. Így ő is jól jár mert lesz ott bútor ami nélkül máskor sem fogja tudni kiadni a lakást.

3. ugyanannyit fizetsz, mint most, de ő vagy megveszi a régieket az előző tulajtól és ott maradnak vagy vesz újakat.

A kaució nem erre szolgál. Az a te károkozásodat kell fedezze vagy ha nem fizeted a bért és lelépsz. Ha minden rendben van és ilyen nem történik, akkor a kauciót vissza kell kapnod amikor kiköltözöl. Ha most belemész abba, hogy ebből a pénzből legyen letudva a vásárlás, akkor tulajdonképpen nekiadod a pénzedet olyasmiért amit neki kellene biztosítania és nem is viheted utána magaddal. Ezt semmiképpen ne erőltesd mert csak veszíthetsz vele!

2018. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Én simán felmondanám az új tulajdonosként a szerződést, az első adandó alkalommal és újat kötnék. Más által kötött, szokásjogokkal terhelt, letisztázatlan körülmények (kié az ereszték, milyen bútorok tartozék az árban, a régi tulaj ezt vagy azt mondta...) későbbiekben csak gondot okoznak. Bár a törvény kötelezővé teszi a bérlet folytatólagosságát, de érdemes minden vevőnek ragaszkodni ahhoz, hogy a régi mondja fel, és majd ő élve a jogaival köt szerződést. Így nincs vita a későbbiekben.


A kérdezőnek is érdemes lenne új szerződést kötni, letisztázni a körülményeket, azaz beszélni az új tulajjal, mert előfordulhat, hogy az új tulajdonos, ha folyamatosan gond van a bérlővel (kevesebbet fizetek, mert nincs bútor, az eresztéket az enyém...), a moratórium lejárta után él a felmondási jogával.


Amúgy meg (ha a szerződésben ott van) a bútort a bérbeadó nem viheti el, amíg a szerződésed fenn áll. Azaz nem kell engedni, hogy a bérbeadód elvigye és így kényszerhelyzetbe kerülj. Arra azért figyelj, hogy ha a bútor marad és te ki akarod cserélni újra, akkor ahhoz meg a bérbeadó engedélye kell, hiszen az ő tulajdona és neki kötelessége azt biztosítani neked. Azaz ha szerződés szerint átvetted, amíg más nem kerül bele, addig jó gazda módjára vigyáznod kell rá, ha más teszel be helyette neked kell gondoskodnod róla, hogy tárold. Egyik új bérlőm járt úgy, hogy kiperelték belőle a régi bútor árát, mert bár ócska volt és kicserélte, az újat otthagyta, de nem azt, amit átvett. A tulajnak nem kötelessége mást elfogadni a sajátja helyett.

2018. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Első körben: fogd a szerződésed és egyéb papírokat és irány egy ingatlanügyekre szakosodott ügyvéd
2018. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam a régi tulajt,hogy elkérjem az új tulaj számát. Természetesen NEM kaptam meg,de jött a kérdés,hogy mit is akarok. Mondtam,hogy pótolni azt amit ők elmulasztottak megtenni,amikor (hozzáteszem, az én megkérdezésem nélkül) tovább adták a kaukciomat az új tulajdonosnak,még pedig, hogy ha már ilyen lazán vándorol az én pénzem ő közöttük, akkor illene tájékoztatni a pénzt átvevőt arról, hogy én ezt a kaukciót egy olyan bérletre fizettem ki,amiben volt a konyhában felszerelés,és ezt a színvinalat vagy a régi bútorok megvásárlásával,vagy újak hozatalával biztosítania kell. De eszük ágában sem volt erről beszélni,úgy van vele,hogy ez már nem rájuk tartozik,oldjam meg ahogy akarom,ott állva az üres konyhámban, próbáljam meg utólag meggyőzni az új tulajdonost arról, hogy csináljon valamit,mert nem így vettem ki.
2018. nov. 27. 15:06
 16/18 A kérdező kommentje:
Teljesen fer bérlő vagyok, évek óta napra pontosan fizetek, és az előtetőt sem fújtam volna fel,ha nem ez a mocsok eljárás lesz a kapcsolatunk vége. Megkérdeztem ma az idős hölgyet, hogy nem lehettem volna én az.egyetlen olyan bérlőjük,akivel nem haraggal válnak el? Mert az.évek alatt sok bérlőtársam ment már el (ez egy két lakásos nagy parasztház) és mindegyikkel ment a civakodas hogy nem kapják vissza a kaukciót.Festesre hivatkoztak, amit természwtesen egy kisemmizett bérlő után sem tettek meg,most apósomek laknak abban a hazrészben,és ők festettek ki,saját pénzből. Azt mondta ma a néni,hogy köszönjem meg,hogy eddig nem számolt fel nekem, konyhaszekrény használati díjat.És,hogy pattogjak csak nyugodtan,majd az utcára kerülök. Kikerem magamnak, 39 éves családanya vagyok, becsülettel dolgozom,biztonságot teremtek,és feléjük is mindig becsületes voltam.
2018. nov. 27. 15:15
 17/18 A kérdező kommentje:
Felhoztam neki példának,a hitelre vásárolt suzuki autójukat,hogy ez most pont olyan,mintha az autó hitelező cég,eladná a.tartozásukat egy másik cégnek,ahonnan kijönnének,és az autó 4 kerekéből elvinnének kettőt,pedig ők 4 kerékre fizetik évek óta a részletet, de ettől függetlenül,ugyanazt a pénz törlesztést várnák el a továbbiakban is,bár az autó már ebben a formában használhatatlan. Sajnos,nem értette meg,csak azt fújta,hogy én ingyen akarom az ő bútorait. Agyrém.
2018. nov. 27. 15:27
 18/18 anonim válasza:
Szerintem abszolút igazad van, felháboritó, hogy néhány lakását kiadó ember mennyire nem veszi figyelembe a bérlőket. Ne is idegeskedj ezen, majd más örülni fog olyan bérlőknek, amilyenek Ti is vagytok!
2018. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!