Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy egy kettös...

Miért van az, hogy egy kettös gyilkosságért kap az ember 15 évet s ha megfognak 35 g marihuanával akkor kapsz 2O évet?

Figyelt kérdés
Nem fér ez az agyamba bele ...
2010. jún. 26. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mért van az, hogy ha egy politikus 400 millió forint felett csal akkor nem lehet elkapni csak ha alatta? Mert rossz a rendszer, ilyen egyszerű. Több jól képzett embert kéne alkalmaznia az országnak lehetőleg olyat aki tudja is mit csinál.
2010. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

"nem fér az agyadba bele" mer mán elszívtad az egészet.


De tényleg hülyeség. Én 35g marihuánáért 35 botütést adnék.

2010. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
17:40 még mindig jobb mintha megöltem volna 2 embert...
2010. jún. 26. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

"Kettős gyilkosságért" inkább életfogytot szoktak adni. Jelentős mennyiségű kábítószer birtoklásáért pedig 5-10 évet (a gyakorlatban: 5 évet vagy még kevesebbet). Kábítószerfüggő személy büntetése még kisebb, és létezik a büntetés végrehajtásának részbeni felfüggesztése, tárgyalásról lemondás és egyéb egérutak is.


Szóval erős túlzás az, hogy "kettős gyilkosságért 15 év, 35 g marihuánáért 20 év". Ilyen túlzásokra csak egy szétszívott agy képes :))


Egyébként 35 g marihuána ügyét azért nem lehet elintézni 35 botütéssel, mert aki 35 g marihuánát tart, az valószínűleg nem csupán valami ártalmatlan hippi, aki néha rápippant, hanem valószínűleg bűnöző, aki részt vesz a drogüzletben. A törvény alkotói ettől a magatartástól igyekeznek "eltanácsolni" az állampolgárokat az 5-10 év belengetésével.

2010. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Én nem büntetném a marihuánát. Gyakorlatilag semmit sem büntetnék, gyilkosság, testi sértés, erőszak, lopás kivételével.
2010. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18:11 Gyerek,én nem potyára mondtam ezeket a saját szememmel láttam ,hogy menyit kaptak az érintettek...az egyik betört egy lakásba s megkéselt két embert s 15 évet nyomtak rá,s a másikot pedig a lakására rátörve kapták el s 2O évet kapott...
2010. jún. 26. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Mutass róla linket kérlek, mert amit most állítasz, az szerintem is iszonyatosan erős túlzás. Én is leírhatom, hogy juj az egyik ismerősömet 1 spanglival kapták el, és 40 évet kapott... Milyen igazságtalan ez a rendszer...De komolyan :( Még egy szomorú fejet is tettem be hogy hitelesebbnek látszódjak... Szóval a többi olvasónak, kérdezőnek is írom, hogy ha legközelebb a kérdésbe, válaszába, állít valamit, jelölje meg a forrást :)
2010. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 18:21


20 év az bűnszervezetben végzett kábítószer-kereskedelem esetén szabható ki valakire. Tehát az, hogy "rátörték a lakást", a maffia felgöngyölítésének utolsó állomása lehetett.

2010. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!