Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltatónak van jogi lehetős...

Munkáltatónak van jogi lehetősége specifikusan TB-t fizetni?

Figyelt kérdés

Ha reformkonyhát vagy egyéb egészséges életmódot képviselő cégről/szervezetről van szó, lehetnek-e kikötései a munkáltatónak a TB fizetéskor a munkavállaló felé?

Például, ha bizonyítottan a hagyományos étkezésből adódóan szorul e.ü. ellátásra; szuvas fog, súlyfelesleg, allergia, egyéb gyulladásos állapotok következtében kialakult munkaképtelenség, stb.



2018. nov. 30. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A munkáltatónak kötelező befizetnie a TB-t a dolgozója után és semmi köze hozzá, hogy milyen okból szorul a dolgozó ellátásra.
2018. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A munkáltató nem is tudhatja, éppen milyen diagnózisa van a munkavállalónak, csak azt, hogy munkaképes-e vagy sem.


Honnan tudod, hogy mi miatt van a baja? Ez nagyon kevés esetben jelenthető ki pontosan. Nekem pl. beragadt narancsdarabtól károsodott az egyik fogam; allergiához meg nincs köze a hagyományos étkezésnek stb.

2018. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még laikusként is tudom, hogy; a hagyományos étkezésből sok esetben kimarad a rostdús táplálkozás, ennek következtében kialakulhat allergia például a gluténra -azoknál akik nem születtek allergiásként- mert a tömény fehér lisztes tésztafélék, kikezdik egy idő után a bélnyálkahártyát, majd ezt követi az allergia, mivel érzőidegek nélkül nem vagy csak alig észlelhető a gyulladt terület!
2018. dec. 1. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez most valami gluténmentes propaganda? De hogy jön ez ide?
2018. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Úgy jön ide, hogy cáfolatnak szántam.


#2 Egy esetleges jogszabály módosítás épp a munkaképesség megőrzéséhez járulna hozzá hosszútávon!

2018. dec. 2. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen jogszabály módosítás? Ne legyen orvosi titok? Mindenkit figyeljenek meg, mikor mit eszik, mit tesz stb.? Nem bizonyított, rendszeresen változó diétákat legyen kötelező követni? Ne legyenek szabadságjogok? stb.
2018. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt egy picit túl gondolta, de se baj kifejtem.

Mint ahogy a kérdésben és a kulcsszavakban is utaltam rá: a munkavállaló beleegyezésével történne, tehát példát mutatna az egész csapat mondjuk a vevők felé, sőt még marketing-fogásnak is elmenne a konkurenciával szemben!

2018. dec. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!