Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek ha a munkahelyete...

Mit tennétek ha a munkahelyetek épp év végén kerülne anyagi gondba és nem adna fizetést idén többet?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet amire megoldás kéne. Év vége felé vagyunk és nem lesz idén már fizetés. A munkáltatónak anyagii gondjai vannak nem tud bért adni. Az októberi bér megjött nov 10-én, a novemberi amely dec 10-én lenne esedékes, nem fog megjönni idén. Majd tán januárban. Tehát ez azt jelenti hogy egy fillér nélkül megyünk neki a karácsonynak.

Kérdés reálisan mit lehet tenni.


Azzal ha felmondok nem vagyok előrébb mert pénzt akkor se kapok

- ráadásul így év végén máshova se vesznek fel, főleg nem pár nap alatt...

- de ha fel is vennének pénzt az új helyen szintén csak januárban kapnék ha dec-ben be is lépnék (ami ugye esélytelen mert előbb fel kéne vegyenek)


Jogi útra terelni az ügyet lehet csak semmi értelme mert mikorra lesz abból valami mire a bíróság/hatóságok rámozdulnak az ügyre? Hát idén már nem.

Szintén semmi értem a munkaügyis feljelentgetésnek. 21 nap mire terítékre veszik az ügyet (megkérdeztem..) + utána még a vizsgálat... 21 nap az 3 hét, addigra vége az évnek.


Szóval felszólíthatom a céget a fizetésre de ha ő nem fizet akkor mi van-max bíróság lehet az meg mikorra döntene? Hát 2018ban már nem az tuti.


De akkor mégis mit lehet tenni? Semmit?


2018. dec. 1. 08:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Oké, akkor máshogy írom: életképtelen vagy
2018. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ugyanazt tudom kérdezni tőled, mint a többi ilyen kérdésednél: Miért nem mondtál még fel?!...
2018. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
mindenképp jelenteni kell a hatóságoknál, attól függetlenül hogy megkapod-e a pénzt vagy sem
2018. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, van egy csomó munkahely, ahol emberhiány van, és FIZETNEK rendesen! Miért nem mondasz fel, és miért nem váltasz munkahelyet? Sose válaszolsz erre a kérdésre!!
2018. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdező, van egy csomó munkahely, ahol emberhiány van, és FIZETNEK rendesen! Miért nem mondasz fel, és miért nem váltasz munkahelyet? Sose válaszolsz erre a kérdésre!!"

szerinted miért? nem olyn könnyű ám mindenhol munkahelyet találni és a semminél az ilyen is jobb.

2018. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
34%

Balázska, látom, fejlődsz, már a másik kamuregisztrációddal is tudsz magadnak válaszolni.

Nos, szerintem te is tudod a választ: semmit sem tehetsz. Jaj, jaj, jajajj, hát nincs mit csinálni, nincsen itten semmi se, nem mehessünk sehová, hát csak bejárunk, dógozgassunk napi 28 órát heti 9 nap, mer' hát mit csinálhatnánk. Egyetlen szórakozásod az, hogy kamukérdéseket írsz ki.

Most, december 1-jén már nem valószínű, hogy gyorsan és sikeresen tudnál munkahelyet váltani. De mint írtad is, nem most kezdődtek a bajok. Miért nem váltottál akkor?

Ja, tudom: a három diplomád (ebből egy MSc) nem jó sehová, csak a retekgyárba mehetnél 80 műszakban dolgozni, de hát oda meg nem mész, mer' neked büszkeséged van.

Ebből én azt szűröm le, hogy neked tulajdonképpen jó. Nyomhatnád a szalag mellett az ipart több műszakban, ugyanennyi pénzért, amit legalább megkapsz. De nem, az neked nem jó. Itt 9-től 5-ig üldögélsz az irodában, mint korábban mesélted, nem nagyon kell dolgozni, de mondjuk ezt nem is fizetik ki. Ha meg igen, akkor levon belőle a főnök 10-20 ezreket vagy még többet.

A két lehetőség közül ezt választottad: kényelmesebb, de nem fizet olyan jól. Akkor meg minek vergődsz?

Ja, tudom: amíg a munkahelyeden megy a csalás, addig te itt fogod verni a nyáladat. Nos, erre az egyik megoldás az, hogy megjavul a munkahelyed. De mint tudjuk, erre nincs esély, a gazimperilista szemétmocsok főnök lop, csal, hazudik. A másik az, hogy keresel egy olyan munkahelyet, ahol nincsenek egészen ekkora átverések: de már vissza is tértünk a kiindulóponthoz, miszerint Balázska csak a Balázska Bt.-nél, betanított Balázska pozícióban tud dolgozni, sehová máshová nem veszik fel.

Logikád tehát kikezdhetetlen, a problémát megoldani nem akarod - ügyes. De hátha majd előjön valahonnan a jótündér, megsimogatja a fejedet, megnyugtat, odaadja a főnök által lenyúlt pénzt, az öreget kirúgja a francba és odaültet valakit, aki csak a te kedvedet lesi. Esetleg még le is pippant a tündérke, hogy meglegyen a fullszerviz. Addig viszont sok billentyűzetet fogsz elkoptatni. Mondjuk hogy azt is miből veszed meg, mikor minimálbérnél is kevesebbet keresel és alig tudsz megélni belőle, rejtély.

Most jut csak eszembe: össze kellene hoznod egy találkozót a másik nagymenővel, "nettószázhúszágazati" kollégával - már ha az nem a te egyik éned a sok közül. Biztosan sok érdekességet tudnátok mesélni egymásnak.

2018. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Ja, tudom: a három diplomád (ebből egy MSc) nem jó sehová,"


Röviden :igen. Semmire. Ide is csak azért kerültem be tizenévvek ezelőtt merrt ismertem az (akkori) főnökhelyettest. Különben ide se vettek volna fel, pedig már akkor is volt kettő diplomám. Azóta 3 van...


És mire megyek a 3 wc-papírral? Erre. A semmire.

10 körömmel kell kapaszkodjak ebbe a szarba mert ha ez is elvész akkor mi marad?

A közmunka? A gyárban 80 műszak szarért húgyért szalag mellett?


Hát kösz. Akkor maradok itt.

Egyszer csak megjön a bér.

2018. dec. 1. 12:53
 18/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, miért írod ki újra meg újra a kérdést. Mindig ugyanazt fogják válaszolni az emberek, mert más válasz nincsen; s nagyjából ugyanazok is írnak.

Többször is írtad, hogy változtatni nem akarsz, ergo duplán okafogyott a kérdés, hisz új típusú válasz nem lesz, emellett változtatni sem akarsz.

2018. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
33%
Ne Balázskázzatok már, a kérdező nem Balázska.
2018. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"emellett változtatni sem akarsz."


Akarnék én!! Na de szarból a még szarabba hát már bocs de nem.


Mert az hogy menjek el valami trágya szalagmelóba X műszakba és se nappalom se éjszakám és mindezt ugyanennyiért vagy 10 ft-tal többért mint most: hát kösz NEM!!!

2018. dec. 1. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!