Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek ha a munkahelyete...

Mit tennétek ha a munkahelyetek épp év végén kerülne anyagi gondba és nem adna fizetést idén többet?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet amire megoldás kéne. Év vége felé vagyunk és nem lesz idén már fizetés. A munkáltatónak anyagii gondjai vannak nem tud bért adni. Az októberi bér megjött nov 10-én, a novemberi amely dec 10-én lenne esedékes, nem fog megjönni idén. Majd tán januárban. Tehát ez azt jelenti hogy egy fillér nélkül megyünk neki a karácsonynak.

Kérdés reálisan mit lehet tenni.


Azzal ha felmondok nem vagyok előrébb mert pénzt akkor se kapok

- ráadásul így év végén máshova se vesznek fel, főleg nem pár nap alatt...

- de ha fel is vennének pénzt az új helyen szintén csak januárban kapnék ha dec-ben be is lépnék (ami ugye esélytelen mert előbb fel kéne vegyenek)


Jogi útra terelni az ügyet lehet csak semmi értelme mert mikorra lesz abból valami mire a bíróság/hatóságok rámozdulnak az ügyre? Hát idén már nem.

Szintén semmi értem a munkaügyis feljelentgetésnek. 21 nap mire terítékre veszik az ügyet (megkérdeztem..) + utána még a vizsgálat... 21 nap az 3 hét, addigra vége az évnek.


Szóval felszólíthatom a céget a fizetésre de ha ő nem fizet akkor mi van-max bíróság lehet az meg mikorra döntene? Hát 2018ban már nem az tuti.


De akkor mégis mit lehet tenni? Semmit?


2018. dec. 1. 08:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ember, a diploma nem minden, egy kis talpraesetség is kell, ez belőled láthatóan hiányzik. Így én sem alkalmaználak...
2018. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

" Így én sem alkalmaználak..."



És azt te a leendő főnököm honnan a lótökből tudod hogy belőlem mi hiányzik? Behívsz állásinterjúra? Nem.

Akkor ugyan honnan tudod?

2018. dec. 1. 16:06
 23/28 anonim ***** válasza:
Majd 2019-ben megkapod a béredet, legújabb kérdésed alapján már cafetéria nélkül. De tényleg, viccet félretéve: Miért nem mondasz már fel?
2018. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
???? És hova mondjak fel? MIre? A semmire? HOva menjek a közmunkába? Na miért nem mondok fel.... mert nem akarom diplomás emberként a cigányokkal havi 57-ért a helyi parkot gerebylézni azért nem! De szalag mellett se akarok állni napi 25 órát a 24ből... na ezért nem mondok fel!! De sok ész kell hozzá ezt átlátni igaz?
2018. dec. 2. 09:04
 25/28 anonim ***** válasza:
Akkor meg tulajdonképpen neked jó itt, mert csak ennél rosszabb lehet. Nem is értem, miért panaszkodsz.
2018. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

"Akkor meg tulajdonképpen neked jó itt, mert csak ennél rosszabb lehet"


Tkp igen. Bár aktív álláskereső vagyok évek óta jobbat még sose ajánlottak csak ilyet /még ilyet se...

oda meg minek mennék.

2018. dec. 2. 09:17
 27/28 anonim ***** válasza:
hagyd ez nem a valóság. a 2 bitesek ezt úgyse értik meg
2018. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
De milyen munkakör ez kérdező? Sose válaszolsz erre a kérdésre!
2018. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!