Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyaték része a gépkocsi....

Klopusz kérdése:

Hagyaték része a gépkocsi. Mit kell tenni az eladáshoz?

Figyelt kérdés

Édesapám után maradt egy tíz éves autó, három örökössel. Hagyaték átadó végzés a közeljövőben várható.

Nem szeretnénk megtartani a kocsit, de nem tudom, mit kell tennünk (egymásnak ellentmondó információkat találtam).

Szóval:

- át kell íratni a kocsit valamelyik örökös nevére, vagy a hagyatékátadó végzéssel e nélkül is eladható?

- kell új kötelezőt kötni rá?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#gépkocsi #hagyaték #gépkocsi eladás
2018. dec. 5. 07:29
 1/8 A kérdező kommentje:

"Kedves" válaszolók!


Tájékoztatlak titeket, hogy először írtam ki a kérdést, gondoltam, normális válaszokat kapok. Tévedtem.


A három örökös közül én vagyok a legfiatalabb az ötven évemmel.


Hogy ki írt ki ilyen kérdést, nem tudom, de a felhasználónevem ott van a kérdés mellett, kéretik elolvasni.

2018. dec. 5. 09:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Normális válaszolóktól a továbbiakban is köszönöm a segítséget előre is!
2018. dec. 5. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy át kell íratni a kocsit, és csak akkor lehet eladni. Ami egy plusz költség.

Ebben az esetben jobb lett volna 2 örökösnek lemondani róla, és csak 1 ember nevére íratni, egyszerűbb lett volna utána a papírmunka.

De nem vagyok a téma szakértője, úgyhogy jobb lesz, ha felhívod telefonon az okmányirodát, nekik pontosan tudni kell.


A hagyatéki végzés után 30 napon belül kell új kötelezőt kötni, a 31. naptól pótdíjat számolnak fel, ami, ha jól tudom, a biztosítás összegének duplája. De ha még tovább érvényes a kötelező, vagyis nem jár le most év végén, akkor át lehet venni az örökösnek a meglévő biztosítást.

Ha lejár, akkor legjobb új biztosítást kötni annak a nevére a 3 közül, aki legolcsóbban tud kötni, és negyedévente fizetni, így a legkevesebb lesz a plusz kiadás eladás esetén.

2018. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ!


Ahogy leírtad, miénk a döntés, így gondolkodunk, kalkulálunk.

2018. dec. 6. 08:00
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Kiokosodtam!


A jogerős hagyatéki végzés után 15 nap van arra, hogy átírás nélkül eladd a kocsidat.

Viszont: kötelező biztosítást azonnal kötni kell, lehetőleg a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésének napján, különben jön a fedezetlenségi díj. A kötelező biztosítás meglétét akkor is igazolni kell, amikor átiratod a kocsit.

2018. dec. 11. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, ezt a 15 napot nem tudtam.


Viszont:

"A törvény 30 nap türelmi időt engedélyez a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésétől. Ez azt jelenti, hogy fedezetlenségi díjat csak a 31. naptól kell fizetnie, ha addig a járműre az elhunyt nevén érvényben volt a kötelező biztosítás."

[link]

"Abban az esetben, amennyiben az elhunyt nevén lévő kötelező biztosítás a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésének napjáig díjjal rendezett volt, ez esetben a végzés napja + 30 nap áll rendelkezésére, hogy új kötelező biztosítást kössön az új tulajdonos fedezetlenségi díj megfizetése nélkül."

[link]

2018. dec. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezek szerint átvertek minket, mert egy nap fedezetlenségi díjat is fel fog számolni a biztosító, ahogy az ajánlatukat nézem. De akkor erre hivatkozva tehetek panaszt.

2018. dec. 14. 11:58
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket és így már rémlik valami.


Nem akartunk negyedéves díjat befizetni azért, hogy 30 napig életben maradjon a biztosítás, mert azt sehol sem találtuk, hogy az összeget visszatérítenék.

Átíratni pedig csak a kötelező biztosítás birtokában lehet, ugye.

2018. dec. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!