Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltünk egy lakóingatlant,...

Örököltünk egy lakóingatlant, a jegyző megküldte levélben a határozatot, mikor és (kényelmesen) hogy tudom hogy eladható a nevemre került a lakás?

Figyelt kérdés
eladható
2018. dec. 7. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megvolt a hagyatéki?

Ha igen, utána kérsz a földhivataltól egy tulajdoni lapot, oszt annyi.

2018. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Bizonyára a jegyző már jogerős végzést küldött meg nektek. Akkor irány a területileg illetékes Földhivatal, kérj ki tulajdoni lapot (rajta van a tulajdonosok neve, lakhelye, tulajdoni hányada, esetleges teher (szolgalmi jog).

Ha el akarjátok adni, akkor olvasd el az alábbi linkben található tanácsomat.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2018. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Már az örökhagyó elhunytának pillanatában eladható lett volna az ingatlan, amit örököltetek.


A jegyző nem oszt, nem szoroz.

2018. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Téved a 3-as válaszoló,

mert csak azt adhatod el, ami a tulajdonod. Viszont, amíg nem zajlik le az örökség átadása a jegyző által, addig nem tudni, ki (kik) az örökös/-ök és hányad tulajdoni részben. Ha nincs tulajdoni lapod (az pedig csak a jogerős bejegyzés után van), addig nem tudsz mit eladni! Ne tájékoztass félre!

2018. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Amikor bármi okból a nevedre kerül egy ingatlan(rész), akkor a Földhivatal küld egy határozatot erről, és X napon belül tiltakozhatnál ellene, hogy mégse kerüljön a nevedre.

Aztán amint a nevedre került, máris eladhatod.

2018. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

" Ne tájékoztass félre!"


#4: Te ne tájékoztass félre.

Ha hülye vagy valamihez, akkor abba ne ugass bele.

2018. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!

Gondolom, te vagy a 3-as is. Elsősorban, kikérem magamnak azt, hogy engem hülyének nevezz és azt írd rólam, hogy ugatok! Ezt a kutyák szokták.

Sok-sok éven át ingatlanokkal is foglalkoztam, de nem voltam ingatlanügynök. Tájékozott vagyok.

Leírom, miben tévedsz:

Tény, hogy a halál pillanatában az elhunyt megszűnik tulajdonosnak lenni és z örökség az örökösökre száll. Csakhogy, nem lehet tudni, ki (kik) az örökös/-ök/. Az örökséget ekkor még senki sem adhatja el, mert nincs tulajdonos, csak potenciális örökös/-ök/. Ezzé akkor válik az örökös, amikor az eljáró jegyző átadja az örökösöknek a hagyatékot és a jegyző határozata jogerőre emelkedik.

A vevő általában tulajdoni lapot kér az eladótól, hogy valóban az eladóé-e az eladandó ingatlan. Ez pedig csak az után lehetséges, ha az örökség le van jogerősen tárgyalva.

Lehet, hogy te nem, de én szem- és fültanúja voltam, amikor egy eddig sosem feltételezett személy jelent meg az örökösödési tárgyaláson, mint egyik örökös. A jegyző érdeklődésére igazolta, hogy gyereke az elhunytnak, aki ennek katonasága idején fogant, messze a családjától. Nem tudom, de nem is érdekelt, hogy hogyan jutott tudomására a halál eset és az örökségi tárgyalás helye és ideje. Tény, hogy ott volt és a jegyző örökösnek nyilvánította a többi örökös csodálkozására, de a végzést nem támadták meg! A családtagok erről a személyről ezidáig semmit sem tudtak... A te verziód szerint, mit örökölt volna ez a személy, ha valaki eladhatta volna az örökséget?? Belátod, hogy lehetetlenséget állítasz? Elvárom, hogy bocsánatot kérj az olvasóktól a félre tájékoztatásért!

2018. dec. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Az örökséget ekkor még senki sem adhatja el, mert nincs tulajdonos, csak potenciális örökös/-ök/. Ezzé akkor válik az örökös, amikor az eljáró jegyző átadja az örökösöknek a hagyatékot és a jegyző határozata jogerőre emelkedik.


A vevő általában tulajdoni lapot kér az eladótól, hogy valóban az eladóé-e az eladandó ingatlan. Ez pedig csak az után lehetséges, ha az örökség le van jogerősen tárgyalva."


Ez mind hülyeség.

Magyarországon ingatlan nem lehet uratlan. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a korábbi tulaj ehunytával annak örököse válik az ingatlan tulajdonosává.


Ekkortól viseli az ingatlanban beálló kárt és ekkortól élvezheti annak hasznait, ekkortól rendelkezhet az ingatlannal. A közjegyzői hagyatékrendezés csak egy üres formalitás, ami nem korlátozza és nem is korlátozhatja a tulajdonos jogait. Sem két hónapig, sem két napig.


Az ingatlanjog ismer olyat, hogy ingatlan nyilvántartáson kívüli tulajdonos. Ilyen az elbirtokló, a megajándékozott és ilyen az örökös is.


Teljesen természetes, hogy az ingatlanával mindenki akként rendelkezik, ahogy éppen akar. És akkor, amikor éppen akar. Ehhez semmiféle közjegyzői végzést nem kell bevárnia.


Már csak azért sem, mert előfordulhat, hogy a közjegyző olyannak adja át az ingatlant, aki arra nem is érdemes.

Ennyit a közjegyzői hagyatékátadó végzésről.


Még annyit, hogy az ingatlan eladásához nem kell tulajdoni lap másolat, de még ügyvéd sem.

Ügyvédi ellenjegyzés is csak a földhivatali bejegyzéshez kell, de a tulajdon átruházáshoz bizony nem. Az ügyvéd nélkül készített adás-vételi szerződés, amennyiben az nem kellékhiányos, bizony érvényes!

2018. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Cseppet sem győztél meg, de már nem vitatkozom. A kérdező úgysem erre kíváncsi. Pár felvetésemet nem is magyaráztad meg (nem ellenvéleményezted).

Pl.: valaki elhunyt. Egy önjelölt örököse (csak ő képzeli magát - jogos vagy jogtalan - örökösnek. Meghirdeti, hogy eladó az ingatlan. Felkeresi őt egy érdeklődő, kéri a tulajdoni lapot. Átnyújt neki egyet, talán éppen aznapit. A vevő igazolni kívánja az eladót. Még a név is egyezhet, de a születési dátum semmiképp. A vevő gyanút fog, elmegy.

Érted ezt, hogy miért nem adhatja el senki addig, amíg a hagyaték nincs átadva az örökösnek?

A válaszodat még megvárom, de bármi is lesz - nem válaszolok rá. Üres szalmacséplés lenne.

2018. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 3

Abban igazad van, hogy ha az örökös az öröklése napján egy szerződésben eladja az ingatlant, akkor ez utólag, a közjegyzői határozat kihirdetése napján jogerőssé válik.

De ameddig nincs közjegyzői határozat, addig nem lehet tudni, hogy ki az örökös! Még akkor se, ha csak 1 gyereke volt az elhunytnak, és semmi más rokona.


Tegyük fel, meghal a testvéred, aki a szomszédodban lakott, naponta találkoztatok, azt hiszed, mindent tudsz róla. Te megveszed az egyetlen fiától a házat, mert milyen jó lesz, a te fiad odaköltözhet melléd. Csináltok egy szerződést, a házat kifizeted, a gyerek másnap kiköltözik Argentínába, a címét nem hagyja meg.

Erre eljön a közjegyzői határozat napja, és kiderül, hogy a testvéred hatalmas összegekkel tartozott egy banknak, és a ház is a tartozásnak csak a felét futja ki, tehát a házat a közjegyző a banknak ítéli, nem a gyereknek.

Te akkor mit csinálnál a szerződéseddel? Még ha legalább puha papírra írtátok volna, akkor kitörölhetnéd vele...


Nálunk a rokonságban volt egy eset, meghalt apám unokatestvére, akiről az összes rokon azt hitte, hogy kőgazdag. Nagy ház Pesten, állandóan nagy új autók... Aztán a halálakor kiderült, hogy a hitelének csak a felét futja ki a vagyona. A gyerekek természetesen lemondtak az örökségről, a bank viselte a kárt.

Hát ezért van, hogy lehet ugyan szerződést kötni a közjegyzői határozat előtt, és ez teljesen jogszerű is, de fizetni bizony senki nem fog addig, ameddig az örökös nevére nem írták az ingatlant.

Árulni, természetesen, lehet addig is, ha biztos benne a kérdező, hogy ő lesz az örökös. A vevő kibírja azt a pár hetet, ameddig papíron is rendeződnek a dolgok.

2018. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!