Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha felszámoló...

Mit tehetek, ha felszámoló nem válaszol semmilyen levelemre sem?

Figyelt kérdés
Van egy cég, aki tartozott nekem, de most felszámolják. A pénzbeli követelesigényt a felszámoló elfogadta, de van náluk bizományban árum is, illetve egyéb ügy is van folyamatban (rossz kategóriába sorolt be, stb.). A felszámolónak számtalanszor írtam tértivevényes levelet, amit átvett, de még csak a füle botját sem mozdítja, nem válaszol. Telefonon többnyire elérhetetlen, amikor egyszer utolértem, csak annyit mondott, hogy nem tud rá most válaszolni, írjam meg e-mailben. Megírtam, de arra sem válaszolt. Tudomásom szerint a felszámolónak kötelessége lenne válaszolni adott napon belül, de ez még az egy éve küldött leveleimre sem válaszol. Mit tehetek, hogy kikényszerítsem azt, ami törvényi kötelesség?
2018. dec. 14. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt kérdezd meg, többre mész : (Felszámolás alatti követelés)

[link]

2018. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A jogi fórumot inkább hagyjuk. Ott csak pökhendi magukat ügyvédnek valló illetők vannak, akik az átlagembert, aki kérdezni mer, hülyének nézik, mert nem tud minden paragrafust.
2018. dec. 14. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Hát ahogy gondolod!

De az itteni válaszolók 99,9%-a nem jogász, ráadásul ez nem is családjog, amit a gyakorlatban van aki megtapasztalt.

Én pl. voltam felszámolóbiztos, de annak több mint 25 éve és még én sem tudok neked mit mondani.

Eleve a felszámoláskor első lépésben a tartozásokat kell kiegyenlíteni, de annak is van egy sorrendje, első a munkabér, utána az adók, a maradék a beszállítók, közüzemi tartozások.

Ha a te vagy mások követelésére már nincs keret, akkor nem bujkálni kell, hanem hivatalos iratban (levélben) tájékoztatni. Ilyet még nem is hallottam, hogy nem elérhető a felszámoló!

Most mondjam azt, hogy keresd meg személyesen és ígérj neki valamit? (Vagy pénzt, vagy rohadt nagy verést, válassz habitusod szerint!)

2018. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi. A számlakövetelést befogadta, arról meg is van a papír, bár szerintem abból nem lesz semmi, mert közben megállapodott a bankkal, hogy a fedezetül szolgáló ingatlant a bank megkapja töredékáron, így a bank baromi jól járt, mi meg futhatunk a pénzünk után.

Viszont van náluk bizományosi árukészletem, amiről a felszámoló hallani sem akar, holott ez ugye nem a cég tulajdona, hanem az enyém, csak a cég birtokában van. Pontosabban nagy valószínűséggel már nincs meg, mert eladták fű alatt, de ettől függetlenül ezzel még el kellene számolniuk. Ha lenne egy elszámolás, hogy mi az ami nincs meg, akkor tudnék rendőrségi feljelentést tenni, de ennek hiányában nem sokat tehetek. Gyanítom, hogy ezt a felszámoló is tudja, és ezért sunyít. Vagy lehet hogy egyszerűen csak lusta és egyszerűbb neki letojni mindent. De akármelyik is az igaz, törvényesen kötelessége lenne engem tájékoztatni.

2018. dec. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!