Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Másfél hónapja nincs munkám....

Másfél hónapja nincs munkám. Mennyi ebben az esetben az álláskeresesi támogatás összege kb?

Figyelt kérdés

2016-tol 2017-ig napi bejelentővel dolgoztam, majd volt egy hónap szünet míg nem volt munkám.2017 júliusatol 2018 szeptembereig bejelentett munkaviszonyom volt, majd két hétig dolgoztam napi bejelentéssel, ezután ez a cég felvett nyolc órásba és itt két és fél hónapot dolgoztam.

Jogosult vagyok-e bármiféle ellátásra ezen adatok alapján? Jár-e az álláskeresesi támogatás? És annak most mennyi nagyjából az összege?


2018. dec. 20. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy rá jogosult, de érdeklődj a lakhely szerinti munkaügyi központnál!

Az álláskeresési járadékra az az álláskereső jogosult, aki a munkájának elvesztését megelőző 3 évben legalább 360 napig munkában állt és nincs másmilyen munkaviszonya, valamint vállalkozói tevékenységet sem folytat.

A járadék összegét úgy számolják ki, hogy megnézik, hogy az igénylést megelőző 4 naptári negyedévben mennyi volt a bruttó fizetésed átlagosan. Abban az esetben, ha ez idő alatt több munkahelyen is dolgoztál, akkor mindegyiknél az átlagbért veszik alapul. Ezt követően veszik ennek az átlagbérnek a 60 százalékát és azt fogják folyósítani a számodra. Meg kell jegyezni azonban, hogy a számodra folyósított összeg nem lehet magasabb a minimálbérnél, ami 2018-ban bruttó 138 000 forint.

Alapvetően az álláskeresési járadékot minimum 36, maximum pedig 90 napig folyósítják. Attól függ, hogy milyen hosszú ideig kapod, hogy mennyi ledolgozott munkanappal rendelkezel az igénylést megelőző három évben, viszont 90 napnál nem lehet több. A kiszámításnál azt kell figyelembe venni, hogy 10 nap jogosultsági idő felel meg 1 nap folyósítási időnek. Ennek megfelelően amennyiben csak 1 év ledolgozott munkaidővel rendelkezel, akkor csupán 36 napig folyósítják számodra az összeget.

2018. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22.500
2018. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első!

De egyik szavaddal utod a másikat. Akkor elvileg jogosult vagyok, mert az elmúlt 3 évben volt egy év folyamatos munkaviszonyom. Az már más tészta, hogy mennyi ideig vagyok jogosult. Egyebkent is csak addig akarok elni ezzel a lehetoseggel, míg nem találok munkát.

Köszönöm a válaszokat!!

2018. dec. 20. 16:31
 4/6 A kérdező kommentje:
104ezer Ft-ot állapítottak meg.
2018. dec. 22. 07:44
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Ügyes vagy!:)

Nem én ütöttem egyik szavammal a másikat, mert csak a leírt jogszabályt másoltam ki neked.

De őszintén örülök, hogy sikerült elintézned! Boldog karácsonyt!

2018. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is örülök! Jól jön ez a kis pénz majd ha utalják.

Neked is Boldog Karácsonyt!!

2018. dec. 22. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!