Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegetésért milyen bűntetés...

Fenyegetésért milyen bűntetés szabható ki?

Figyelt kérdés
Ha valaki jogtalanul, öntörvényűen egy feszítővassal a kezében megfenyeget, hogy összever, és ha videófelvétel készült róla, ha feljelentem, akkor milyen bűntetést kaphat ezért?

2019. jan. 1. 19:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Más HSZ rövidítést nem találtam :D
2019. jan. 1. 20:20
 12/16 anonim ***** válasza:
A linkelt kėrdes alatti HSz azaz hozzaszólas. Ott is verės lett volna vascsővel. Szal
2019. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
jaaa.....szóval az a hsz....ezt még nem hallottam.....de mindig tanul valami újat az ember :) és ha összever, akkor én miért lehetnék felelősségre vonható? Vagy nem így értette a válaszadó azt, hogy rám is vonatkozik?
2019. jan. 1. 20:23
 14/16 A kérdező kommentje:
amúgy a feszítővas miatt felfegyverkezett garázdaság miatt is felelősségre vonható...
2019. jan. 1. 20:30
 15/16 anonim ***** válasza:

Én adtam ott eléggé kimerítő választ egy olyan ügyben, ami kb. teljesen megegyezik a tiéddel. Olvasd el, hogy mit írtam, kattints a linkekre, azokat is olvasd el, és akkor kiderül a lényeg.


Hangsúlyoztam ott is, hogy nem mellékes, hogy milyen indítékkal tette az elkövető a fenyegetést.


Erről szól a sok válaszom. Egyszerre több is fennállhat, az előzményektől is függ. Pl. mit kiabál közben?

- "ide a lóvéddal, mert agyonverlek!" -> rablás, rablási kísérlet, rablási előkészület

- "most meghalsz, te büdös cigány!" -> közösség tagja elleni erőszak

- "most kinyírlak, amiért megcsaltál!" -> önbíráskodás

- "Ha tanúskodni mersz arról, amit itt láttál, akkor ezzel verlek agyon!" kényszerítés

- ha nem mond semmit, nincs előzmény, csak részegen hadonászik, hogy megöl, akkor szimpla garázdaság.

2019. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Feszítővas nélkül is felelősségre lehet vonni garázdaság miatt. A felfegyverzés (esetedben a feszítővas) miatt súlyosabb kategóriába esik, többet kaphat érte még akkor is, ha nem ütött meg vele.
2019. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!