Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kollégiumi kiköltözés, Szabály...

Kollégiumi kiköltözés, Szabályos ez?

Figyelt kérdés

Most záróvizsgáztam,

január 9-én kötelező kiköltöznünk a kollégiumból,

de ki akarják fizettetni az egész hónapot.


Szabályos ez?


Szeptemberben 12-én költöztem be.


2019. jan. 8. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szabályis ha ez a szabály. Nálunk ha nem mondtad le előző hónapban, akkor a februárit is ki kell.
2019. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam kolis, először nézd meg a szerződésben mit írtak le.
2019. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem legalábbis aggályos.

Mert előírhatják, hogy aki jan. 1-jén bent lakik, annak az egész hónapot ki kell fizetnie, de akkor milyen jogon köteleznek arra, hogy a kifizetett hónapod egyharmadának leteltekor kiköltözzél?

Nyilván számít az is, mi van leírva a kollégiumi szabályzatban, de vannak dolgok, amiket szabályosan nem lehet előírni/kikötni.

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a Hallgatói Önkormányzatoddal, vagy ha a kollégiumban van valami diák-önkormányzati szerv, akkor velük.

2019. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A világon minden szabályos amire alakot valaki egy szabályt. Ha például most azt mondjuk, hogy mától az a szabály, hogy minden ide leírt betűért százezer forintot kell fizetned, akkor ez lesz a szabályos, viszont neked rohatt sokba fog kerülni.


Hahaha...

2019. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

# 4

először is nem ROHATT hanem ROHADT

másodszor pedig a jog nem egészen így működik, főleg nem ha fix szerződésed van, azt módosítani csak a szerződéses kereteken belül lehet! :)

2019. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"másodszor pedig a jog nem egészen így működik, főleg nem ha fix szerződésed van, azt módosítani csak a szerződéses kereteken belül lehet! :)"


Úgy működik, ahogyan az meg van írva. Mivel nem ismert a szerződés tartalma, ezért nem lehet semmi konkrétumot mondani.

2019. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem ROHATT hanem ROHADT"


régen még moderálták a "rohadt" szót, sokan akkor szoktak rá.

2019. jan. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!