Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El lehet így adni a házat?

El lehet így adni a házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy tanácsot kapni hogy hogyan tudnánk értékesíteni az anyukám után örökölt házat.

3-an vagyunk testvérek a hugommal jó kapcsolatot ápolunk mind a ketten szeretnénk eladni, egyedül a benne lakó bátyám az aki nem szeretné eladni. A férfi semmit sem fizet, nem dolgozik, alkoholista és teljesen buta, azt hiszi neki mindent lehet. Mivel sem a rezsit sem semmit nem csinál a ház körül, amit pedig nem szeretnénk hol lelakjon, így szeretnénk eladni. Tudnátok esetleg valami tanácsot adni hogy hogyan lehetne eladni a házat? Van erre valami törvény vagy valami jog, hogy a házat el lehet adni, vagy valami járható út? A bátyámmal már próbáltunk beszélni nem hat rá semmi sem.


2019. jan. 10. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Adás-vételhez minden tulajdonos aláírása szükséges. Viszont ha csak a bátyád lakik benne, akkor ki kellene fizetnie a rátok eső részt, és akkor egy az egyben az ő tulajdonába kerülne az ingatlan. Akár perelhető is, ha nem hajlandó fizetni.
2019. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Asszem ti is kifizethetitek a házból, és akkor mennie kell.
2019. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig is amig nem igy van fizettethetsz vele havi szinten hasznalati dijat a sajat tulajdonreszeddel aranyosan.
2019. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Irsz a Tesodnak egy vételi ajánlatot hogy megveszed a részét, kikötöd az összeget, megirod meddig válaszoljon, ha nem él a vételi ajánlatával eladsz 2/3 részt pl. aztán beköltözik mellé vki es kitúrja

Vagy bíróságon kéred a közös tul. megszüntetését, ez esetben árverezik a házat és abból mindenki megkapja a részét.

2019. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából leírták, de azért szánd rá a húgoddal együtt azt a 15-20 E-t, hogy egy ingatlanos ügyvéddel beszélj. Ő feltehetőleg egy 50-esből el fogja intézni (ha azon a településen lakik, ahol a ház van), mert előbb levélben, aztán személyesen megkeresi a bátyádat, és elmondja neki, hogy sok pénzébe kerül az, ha nem hajlandó együttműködni. Ez szokott hatni.

Ha pert kell indítani, az sokkal drágább, meg több évbe is telhet.

Az ítélet eredményeképpen vagy a bátyádnak kell kifizetni a ti részeteket (de ezt nem tudja, gondolom), vagy nektek kell kifizetni a részét, így csak ketten lesztek tulajdonosok, vagy pedig kötelezővé teszik a ház közös eladását, és a vételár elosztását. Ha egy belátható időn belül semelyik ajánlatot nem fogadja el a bátyád, akkor kényszerárverezésre kerül sor, de ez nem biztos, hogy nagyon jó üzlet lesz bármelyikőtöknek is.


Vagy még egy megoldás: nyugodtan fogadhattok oda albérlőket. Vagy akár ingyenesen is egy megfelelő családot. Olyanokat, akikkel a bátyád nagyon nem szeretne együtt lakni. De persze, csak olyanokat, akiket nem lesz majd lehetetlen kirakni, ha arra kerül a sor.

2019. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos egyik válaszadó sem írta le az igazságot.


A lehetőségeitek:


1. Felkínáljátok a bentlakónak a lakást megvételre.

2. Bíróságon kéritek a közös tulajdon megszüntetését.

3. Eladjátok a tulajdonrészeteket (ehhez nem kell a bátyátok hozzájárulása!).

4. Megvásároljátok a bátyátok tulajdonrészét.

5. A bátyátokat beperlitek, hogy fizesse ki a túlhasználati díjat pusz a rezsit visszamenőleg is a részetekre. Mivel erre aligha képes, így a havonta esedékes túlhasználati díjat ráterhelitek a házra, az ő részee lesz megterhelve csak. Amikor a terhelés eléri a tulajdonrésze értékét, akkor végrehajtást kértek ellene és a ti tulajdonotok lesz az ingatlan.


Ne késlekedjetek, ne legyetek türelmesek, megértők, mert arra csak ti fogtok ráfázni!


Ismétlem, a tulajdonrészeteket bármikor eladhatjátok, ahhoz nem kell a bátyátok beleegyezése. Az első váláaszadó ebben is téved!

2019. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

# 6

"Sajnos egyik válaszadó sem írta le az igazságot."

Előtted ugyanezt írtam.

Kivéve az 5-ös pontot, mert túlhasználati (helyesen: többlethasználati) díjat nem lehet kérni ebben az esetben. Azt csak akkor lehetne, ha a kérdező oda akarna költözni, és a bátyja nem engedné be. De erről eddig nem volt szó.

[link]

A jelenlegi bírói gyakorlat szerint az ingatlan résztulajdoni jogát természetben lehet érvényesíteni, azaz, ott lakni. Ha nem költözik oda az egyik tulaj, hát az az ő baja, pénzt nem kérhet az ott lakótól.

A rezsit természetesen el lehet tőle kérni vagy perelni.

2019. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!