Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg ennyi az igazságszolgá...

Tényleg ennyi az igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés
Másfél éve egy boltban, az esküvőm előtt 1 héttel, ellopta egy nő a telefonom és a pénztárcám, 60 ezer forinttal. Iratok nélkül maradtam, az esküvőm előtt, sos kellett intézkednem, ami még 20 E forintomba került, az idegeskedésről meg szót se ejtek. Kamera alapján másnap elkapták. Kiderült, hogy egy alkoholista közmunkas. Mentünk közvetítői eljárásra, ott is hazudott, hogy 400 ft volt a tárcámban. (A lopás előtti este vettem le a pénzt, még számlakivonatom is van, nem mintha nekem kéne bizonyítanom) 0 eredménye volt annak is. Most kaptam meg a bírósági végzést, kapott 2 év felfüggesztetett, meg a bírósági díjat ki kell fizetnie, 11 ezer forintot. Én mehetek vele polgári perre, amit nyilván nem fogok, mert egy ügyvéd többe kerülne, mint az ellopott érték. Ez komolyan ennyi? Én buktam a pénzt, ő meg éli nyugodtan világát? Én egy nyugodt ember vagyok, de így nem csodálom az önbíráskodást. Tényleg a belenyugvás a lehetőségem?
2019. jan. 12. 15:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Értem mit mondasz. Viszont önmagában azt hogy te kivettél 60000-et, nem bizonyíték. Bizonylat ide vagy oda. Ugyanis azt a pénzt 2 perccel később, de legalabbis a lopás előtt elkölthetted. Ezért továbbra is az van hogy te állitasz valamit, meg a masik is. De bizonyítani te sem tudsz semmit. Jogos hogy nem indítasz pert. Sajnos ilyen a jog.
2019. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos valóban ekkora szar.

Nem tudom automatikusan miért nem lehet ráverni a 60 ezret?

2019. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!