Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaságnak is simán megáll,...

Garázdaságnak is simán megáll, így is feljelenthetem?

Figyelt kérdés

A helyzet,hogy tavaly december 7-én brutálisan megvertek egy félreértés miatt,bottal a lábam is,tiszta lila lett,orvosnál voltam,aki azt írta le,hogy könnyű testi sértésnek minősűl. Ezt követően látleletet is vetettem külön.

Nekem kellett volna feljelentést (mivel magánindítványos) tenni,de 30 napom volt rá ami lejárt most január 5-én.


Viszont még most is picit fáj az ütés helyén és én tudom milyen brutálisan bántalmaztak.


Van egy ismerősöm jogi egyetemet végzett,ügyvéd lesz és már sok mindent tud.

Azt mondta,hogy letelt ugyan a 30 nap feljelentési határidő könnyű testi sértés miatt,tehát már nem lehet,DE jelentsem fel garázdaság miatt,az nincs 30 naphoz kötve,két év a max büntetési tétele és két éven belűl feljelenthetem,ráadásul bottal ütöttek és így minősített az eset,mert megáll a felfegyverkezve vagy fegyveresen elkövetett garázdaság ami már három év. Ráadásul még a csoportosan minősítés is hozzájöhet.


Szerintetek igaza van az ismerősömnek,jól mondta,hogy simán megáll a garázdaság is és nincs 30 naphoz kötve?


Itt is megkérdezem azért.


Feljelenthetem a rendőrségen az illetőket (ketten voltak) felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt?


Tudom a nevüket viszont ismeretlen tettes ellen tenném a hamis vád elkerülése miatt de azt mondanám,hogy hol dolgoznak.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2019. jan. 13. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elévülési időn belül nyugodtan feljelentheted.
2019. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is megáll a garázdaság, de ha esetleg mégsem, akkor a rendőrségen meg fogják mondani.
2019. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akár lehet még súlyos testi sértés kísérlet is ami szintén nincs 30 naphoz kötve.

Jól sejtem?

2019. jan. 13. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!