Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha klónoznának egy embert...

Ha klónoznának egy embert Magyarországon (illegálisan ugye) s az megszökne akkor kérhetne a hatóságtól állampolgárságot és teljes jogú állampolgárrá válhatna? Pl. Bekerülhetne a vér szerinti örökösödési láncba?

Figyelt kérdés
Ez eredeti jogilag az apja lenne vagy a testvére s az ő apja lenne az apja neki is?

#ááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá #ááááááááááá ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááááááááááááááá #ááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááááááááááááááááááááááááááá #áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ááááááááá ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááá
2019. jan. 13. 15:22
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"16:45: én úgy gondolom, az is több a semminél.

"

kezdetnek jó.

2019. jan. 13. 18:21
 22/32 anonim ***** válasza:

Ha ennyire penge vagy akkor miért nem nézel utána inkább ennek: [link]


Ójszülött nyilván nem tud elszökni, de olyan szinten hipotetikus a kérdésfeltevés, hogy ezt is belevettem mint kérdéses esetet.


De a konkretizálás végett: Tehát te arra vagy kiváncsi (kiváncsi vagy a frászt, csak okoskodni akarsz...), hogy ha egy nagykorú, természetes személyként kezelhető felnőtt ember legalább 18 évnyi fogvatartás után valahogyan kijut a külvilágba, akkor mi lesz vele a jog szerint?


Ebből kiindulva nincsen semmilyen okirata, tehát tökéletesen ugyanabban a helyzetben van, mint egy bármilyen menekült. Az persze furcsa lehet majd a hatóságok számára, hogy teljesen folyékonyan beszélne magyarul, és hogy mit mondana a kérdéseikre, amik úgy kezdődnének "Honnan jött?".


az hogy most klónozták-e az illetőt, vagy az osztrák rém módjára egy föld alatti helységben erőszakoltak meg nőket, és ott született a gyerek, akit aztán évekig ki se engedtek a felszínre, az csak körítés, a jogi szempontú kérdést illetően tökmindegy.


Nemzetközi jogok vonatkoznak rá, hisz ENSZ tagok vagyunk.


((((nagyon zárójelben: Einstein nem megdöntötte, hanem az érvényességi tartományát korlátozta a Newtoni fizikának. A kettő nem ugyanaz)))))

2019. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Újszülött*
2019. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Figyi, kettőnk közül te nem érvelsz. Nem azért van igazam mert hallgató vagyok, hanem mert érvekkel bevédem az állítáésaimat, ellenben veled, akinek az az érve, hogy addig amig a vitapartner nem cáfolja az állításodat, addig az az állítás valid.


Ez marhaság, mert ilyen alapon én mondhatom azt, hogy "A szobámban van egy láthatatlan, 1X1 milliméter kiterjedésű elefánt, és amíg nem bizonyítod hogy nincs, addig igaz az állításom"


Ez nem így működik. valaminek a lehetetlenségét, nem létét filozófiailag valóban nem lehet cáfolni.

Vagy még jobb példa: "attól hogy te nem tudod hogyan kell úgy házat építeni, hogy a tetővel kezdesz, és végül az alapozást csinálod meg, attól még lehetséges, vagy lehetséges lesz egyszer"


így érvelsz, ezután még szép hogy hivatkozok arra hogy én ezt konkrétan tanulom a téma szakértőitől.

2019. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

"De a konkretizálás végett: Tehát te arra vagy kiváncsi (kiváncsi vagy a frászt, csak okoskodni akarsz...), hogy ha egy nagykorú, természetes személyként kezelhető felnőtt ember legalább 18 évnyi fogvatartás után valahogyan kijut a külvilágba, akkor mi lesz vele a jog szerint?"


Bingó, rekod idő alatt sikerült értelmezni a kérdést!


" teljesen folyékonyan beszélne magyarul"

Ezt is a biológiai professzorod mondta? Hogy egy kémcsőben nem lehet (vagy legalábbis nem szokás) klónozni, de ha mégis akkor az ilyen egyed folyékonyan fog beszélni magyarul?



"((((nagyon zárójelben: Einstein nem megdöntötte, hanem az érvényességi tartományát korlátozta a Newtoni fizikának. A kettő nem ugyanaz)))))"


És ki beszél itt megdöntésről? Korlátozásról van szó, amit te teszel s ami nem egészen egyezik a megdöntés fogalmával. Azt hogy korlátozta Einstein a Newtoni fizikát, magyarázd el a Japánoknak. Ők sokkal jobban örültek volna ha inkább almával dobálják meg őket.

2019. jan. 13. 18:42
 26/32 A kérdező kommentje:
Ha olyan erősek az érveid akkor miért kell megerősítened vulgaritással, személyeskedéssel? A saját fontosságodat akarod csak hangsúlyozni, nos erre a gyakori kiváló tudományos terep.
2019. jan. 13. 18:44
 27/32 A kérdező kommentje:

"Ez marhaság, mert ilyen alapon én mondhatom azt, hogy "A szobámban van egy láthatatlan, 1X1 milliméter kiterjedésű elefánt, és amíg nem bizonyítod hogy nincs, addig igaz az állításom"


Az értelmezési zavarokat mégsem sikerült teljesen kiküszöbölni. A "van" és a "lehet" messze nem ugyanazok a fogalmak. Azonban valóban szokás a kettőt összemosni.

2019. jan. 13. 18:49
 28/32 anonim ***** válasza:

Tehát megtudtuk hogy beszélni se tanítják meg az illetőt...

Szépen lassan eljutunk oda hogy kihúzzuk belőled vonóhoroggal mi a fenét is szeretnél kérdezni.


Tehát update:

De a konkretizálás végett: Tehát te arra vagy kiváncsi (kiváncsi vagy a frászt, csak okoskodni akarsz...), hogy ha egy nagykorú, magyarul beszélni nem tudó (akár beszélni egyáltalán nem tudó), természetes személyként kezelhető felnőtt ember legalább 18 évnyi fogvatartás után valahogyan kijut a külvilágba, akkor mi lesz vele a jog szerint?


Unatkozom, biokémia vizsgámat megcsináltam, itt vagyok. Mondhatni amolyan katasztrófa turista vagyok, aki ámuldozni jár fel, milyen sötét és-vagy 9nhitt emberek vannak a neten.

2019. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

"Tehát megtudtuk hogy beszélni se tanítják meg az illetőt..."


Tehát ez is alanyi jogon járna.

2019. jan. 13. 18:54
 30/32 anonim ***** válasza:

Leírtad a kérdésben? Nem. Kb helyetted írom meg mi a lótüdőt akarsz kérdezni.


de tudod mit:


42


Ez a válasz, mindenre, meg még azon is túl.

2019. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!