Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk miért nem adódnak...

Nálunk miért nem adódnak össze a büntetések?

Figyelt kérdés

Az angolszász jogrendszerben ( pl: USA ) nem egyszer előfordul, hogy egy bűntény elkövetőjét 5-8 vádpontban bűnösnek találják, és ha mindegyikért kap 5 évet, leültetik 25-40 évre. Ha valamelyik alól felmentik, ott marad a többi, azt ugyanúgy le kell ülni. Ennek hála nem egyszer összejön akár több száz évnyi büntetés.

Ezzel szemben nálunk csak súlyosbító körülmények vannak, nem adódik össze a büntetés.


2019. jan. 18. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert más a jogrendszerünk. Nálunk halmazati bűntetés van. Hogy ez jó-e vagy rosszz lehet rajta vitatkizni. Néha jó, néha rossz.
2019. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban sem mindig adódik össze. Van, hogy párhuzamosan fut. Ítélettől is függ.
2019. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt máshogy van és kész.

Én úgy tudom, hogy több mindent ha elkövet, és ezekben bűnös, akkor a legsúlyosabban büntetendőt kapja. Van halmazati büntetés is, de nem tudom azt mikor kell alkalmazni. Gondolom, ha volt már büntetve akkor.

2019. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!