Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beszűntetnék az idegen...

Ha beszűntetnék az idegen nyelvek tanítását az iskolákban az egyértelműen javítaná a kivándorlási válságot. Miért tanítanak angolt és németet?

Figyelt kérdés
A megszűntetett angol és német órát helyettesíteni lehetne valami hasznosabb órával magyarország szempontjából pl. etikával vagy irodalommal.
2019. jan. 25. 14:51
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Szerinted inkább legyen rossz a nyugdíjasoknak amíg kint dőzsölnek a fiatalok és elbulizzák a pénzt? Nincs kivándorlás. Az ilyen miért nem megy ki külföldre de pl mexikóba vagy kubába?
2019. jan. 25. 15:31
 12/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell idegen nyelv, sőt, max. 8 általánost végezzenek, sok-sok etika, és vallás és nemzetszeretet órával, ahol megtanulják, hogy nálunk minden szuper és amúgy meg kuss van. Így lesznek a legjobb rabszolgák.
2019. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%
A jobb élet reményében mennek ki a fiatalok (és egyre több idősebb is). Neked ez miért fáj?
2019. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
12 te mit lázadsz? te nyugaton örülnél ha megengedné egy nyugati hogy nyald a talpát akkora fanatikus vagy. addig bezzeg nem mentél ki amíg tanították a nyelveket neked addig jó volt a magyar államon meg a szociális hálón élősködni amíg föl nem nőttél és aztán egyből kimentél? kimenni bárki tud egy pakisztáni is de te is annyira tartod magad csak neki van oka elmenni az országából de te európai vagy miért nem örülsz?
2019. jan. 25. 15:40
 15/35 A kérdező kommentje:
az etika órával mi a bajod?
2019. jan. 25. 15:42
 16/35 szántóvető ***** válasza:
86%
tehát ne az itthoni életfeltételeket javítsuk hanem az oktatást verjük szét még jobban,és így állítsuk meg az elvándorást.nem kéne mindjárt bezáratni az iskolákat?lehetne helyette önkéntes alapon wartburgokat szerelni.jól jönne ez a fajta rutin az autógyári munkához.
2019. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező szimplán irigy, amiért mások kimehetnek :)
2019. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%

Jól van ne legyetek már ennyire radikálisok a kérdezővel... :)

Logika még van is benne, ugyanakkor annyira pocsék a nyelvoktatás Magyarországon, hogy teljesen felesleges lépés lenne! Aki beszél idegennyelvet annak csekély része tanult meg valóban az iskolában, ált. ez önszorgalomtól függ, ahogy a középiskolákban tanítanak úgy nem lehet idegen nyelvet megtanulni! Engem 5 év alatt nem tudtak megtanítani angolul, majd mikor beindult a torrent világ és elkezdtünk mindannyian jellemzően amerikai sorozatokat nézni felirattal, akkor megtanultam angolul. Észre sem vettem és megtanultam! Persze többet értek, mint amennyit beszélek, de ezen 1-2 hónapnyi kényszer segítene, ha kimennék, de megy a bánat!


Diplománál látnám értelmét ha eltörölnék a nyelvvizsgához kötést, bizonyos szakirányoknál de nem azért, amiért te. Egészen egyszerűen, aki úgy gondolja, hogy itt akar boldogulni és a munkája során nincs szüksége idegen nyelvre (ez utóbbiba azért "bele kellene szólni!") és bőven van ilyen terület, azt ne hátráltassuk ezzel!

Egyébként rengetegen dolgoznak külföldön úgy, hogy nem beszélnek semmilyen idegennyelvet.

2019. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
97%

Senkinek nem az a motivációja a külföldre költözéssel, hogy iskolában nyelvet tanult. Ha nem lenne angol/német a suliban, ettől még a motiváció ugyanúgy megmaradna, csak épp iskolán kívül tanulna nyelvet az ember.

Meg nem oldana semmit az elképzelésed, csak újabb problémát generálna az amúgy sem túl fényes oktatási színvonalon.

2019. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is volt okom kimenni. Itthon a diplomámmal a legjobb ajánlat 210.000ft volt. Itt kapok 2.700€-ot, a szállásom ingyen van. Ebből a pénzből ki tudtam fizetni a diákhitelt és a családomat is tudom támogatni.
2019. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!