Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beszűntetnék az idegen...

Ha beszűntetnék az idegen nyelvek tanítását az iskolákban az egyértelműen javítaná a kivándorlási válságot. Miért tanítanak angolt és németet?

Figyelt kérdés
A megszűntetett angol és német órát helyettesíteni lehetne valami hasznosabb órával magyarország szempontjából pl. etikával vagy irodalommal.
2019. jan. 25. 14:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
14%

"A kérdező szimplán irigy, amiért mások kimehetnek :)

"


Szerintem meg a kérdező, pont hogy hány azoktól, (mint ahogy én is) akik kimennek, mert aztiszik, hogy ott WC sikálásból telik albélétre.

2019. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
11%
Még valami: ha ezt ténylegesen meglépnék, akkor utána hogy tudná magát a drága magyar megértetni a külföldivel, ha kommunikálni sem tud? :)
2019. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
63%

#21

És neked mi hátrányod abból, ha Józsika kimegy külföldre? Szerintem semmi.

2019. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
13%
Nekem nem az a baj hogy Jósika kimegy külföldre, hanem az a baj hogy Józsika szerint csak külföldön lehet megélni.
2019. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
92%

Manapság nem az iskolában tanuljuk a nyelvet, sokkal többet tudunk otthon tanulni. Az etika óra nem sokat hasztalan, jó esetben már otthon megtanulod az ilyen jellegű dolgokat.

Rajtad viszont nincs olyan tanóra ami segíthetne,ha már ilyen ostoba ötleteid vannak.

2019. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
17%

Amit a 21-es ír, nagyon is létező jelenség, nem igaz, hogy nem ismertek ilyeneket! Miért kell lepontozni?

22-es totálisan hibás a hozzáállásod, a külföldi értesse meg magát a magyarral, ha egyszer itt van, ide jött! Miért? Mondjuk Ausztriában hogy érteti meg magát a külföldi a helyivel? Ott sem jobb ám a helyzet angol nyelv terén, sőőőőt, kisvárosokban, falvakban, aztán próbálkozhatsz angolul! Próbálkozni lehet! Ott mi van? Ott érezd magad kellemetlenül külföldiként ha nem tudsz németül! Otthon meg úgy gondolod te vagy cikiben ha nem érted a külföldit, aki angolul próbál hozzád szólni? Na neee! Mutogasson, "activity-zzen". Kit érdekel! Ne légy már ilyen behódoló! Szó se róla, jó dolog, ha valaki beszél nyelveket, nem ellene szólok, véletlenül sem... de ez ne legyen az oka!

23-mas nagyon is származik belőle hátránya. Hát hogyne származna? Karácsonykor hazajön, elmegy tüntetni, mert Ő neki oly szar volt itt, hogy ezért utálkozik egyet, aztán visszamegy. Hozzájárul egy alkotott hibás képhez! No meg arról nem is beszélve, hogy 1-el kevesebb ember fizet itt adót, aztán van róluk egy ilyen leányálom, hogy hazahordják a pénzt. Hát nem, az a réteg, akiről a 21-es ír, az évente egyszer jó ha hazajön, addigra tud összekaparni egy retúrjegyre pénzt!

Szélsőséges esetről van szó, de nem elenyésző réteg! Van kőműves ismerősöm, aki Angliában takarít. Otthon jelenleg nagyon jól keresne. Van építésztechnikus, aki azért nem ment a felsőoktatás irányába, mert gondolt egyet és inkább kiment melózni, jelenleg takarít! Van autószerelő, aki kiment felszolgálónak. Szintén rohadt jól keresne, alapvetően egy jó szakma, kvázi helybe hozzák mindig a munkát, kimozdulni nem kell és jól fizet... és kb. azt mondasz, amit akarsz! A 90% kénytelen elhinni, hogy valóban az volt a hiba és ennyibe került. Szóval a hülyeség is határtalan ám, tehát ne vegyük már azt evidensnek, hogy itt arról van szó, egytől egyik, mindenkinek kb. az a története, amit a diplomás írt, hogy otthon kiszúrták volna a szemét 210e-el! Egy frászt, sok az olyan, akit teljesen behülyítenek a kint dolgozó ismerősök, hogy gyere jó lesz. Hazajön, nagy mellény, mit iszol! Aztán visszamegy, segge kint a gatyából, otthoni ismerősök meg azt mondják, Ó hát Józsikának jól megy, én is kimegyek... mé' ne? S hogy ez miért fáj? Azért mert utálom a kétszínűséget! Gyűlölöm! A sz-rt ne tegyük fel a polcra, csak azért mert ciki lenne, ha kiderülne, hogy az igazából csak egy sz-r.

2019. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a szovjet nyelv tanítását támogatom. Van itt például a robgros. Leirsz neki valamint és lerí róla hogy egy nyikkot se ért.
2019. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
96%

#27

Что делаешь?

(Csak és kizárólag a Te kedvedért ;)

2019. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
89%
A te kimaradt. Töröröd a nyelvet? Na látod ezért kéne oktatni.
2019. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

#26

Tehát behódolásnak nevezzük az alkalmazkodást.. na mindegy.

Mellesleg én vagyok a hülye, mert létezik olyasmi, hogy tolmács, így ha nem nem tudnád magad megértetni a Londonból ideutazó Frank-kel, még mindig ott a segítség :D

2019. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!