Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtó az adós ingatlanj...

A végrehajtó az adós ingatlanján nem vette észre ezért behajtatlanság miatt az eljárását megszüntette. Jogos volt ez az eljárása?

Figyelt kérdés
A bíróság kártérítést állapított meg részemre 2010. évben 2010. március 14. napján postai küldeményben a bíróságtól kértem a biztosítási intézkedés elrendelését mert adós az összes vagyonának a kimentésébe fogott, és tartani lehetett attól hogy a megítélt kártérítési összeg nem fog megtérülni mire jogerős ítélet lehet az ügyben. A bíróság 2014. február 12. napján elrendelte a pénzkövetelés elrendelését.A 2010. március 14. kelt biztosítási intézkedésem kérelmére. Ekkorra már adós kimentette jelentős vagyonát. Magánnyomozót fogadtam az ügyben aki feltárta azt, hogy adósnak 2001. november 17. napjától 2014. február 14-én elrendel biztosítási intézkedés valamint a 2014. 28. napjáig 1/1 arányban teljes tulajdonosa volt az adósnak a fenti lakóingatlan. Ezt az illetékes Földhivatali tulajdoni lap másolatával bizonyított.A végrehajtó lezárta már az ügyet tehát Ő el hárít mindent a maga általi felelősségtől.A Bíróság kimentette a végrehajtót azzal, hogy a végrehajtónak nem volt kellő ideje felkutatnia adós vagyonát mert az elrendelt biztosítási intézkedés, és adós vagyonának az értékesítése között nagyon rövid volt az idő. Kérdezem azt hogy a bíróság végzése törvényes volt e? Nekem azt írta a végrehajtó hogy adósnak lefoglalható vagyonnal nem rendelkezik, mindezt akkor kaptam kezeimhez amikor még adósnak az 1/1 tulajdonú ingatlana a teljes tulajdonába állt. Szerintem a végrehajtó a hanyag trehány semmit érő eljárásai melyek hazúgságot tartalmaz, felelős azért amiért az adós tartozásai részemre nem térült meg. Ilyen esetben a végrehajtó biztósítójától milyen eljárásban követelhetem a végrehajtó általi kártokozás összegét?
2018. febr. 8. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez, erre itt nem igazán tud senki érdemben válaszolni. Kérdés, hogy mész-e majd az igazaddal valamire, mert mint írtad, kimentette az összes vagyonát.
2018. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen kimentette a vagyonát adós, a végrehajtó ellen követelem az adós tartozását a végrehajtó biztosítójától. Ha a végrehajtó időben a törvényes eljárást alkalmazta volna akkor még az adós még meglévő vagyonát az 1/1 teljes nevén szereplő lakóirodával rendelkezett amit foglalással majd a végrehajtó általi árverezésével értékesíthető lett volna.Mivel a végrehajtó a törvényellenes eljárásával nekem kárt okozott azzal hogy adós tartozása nem térült meg a részemre.
2018. febr. 8. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a leírásod mindenben helytálló, akkor a végrehajtó biztosítójától jár neked a pénzt.


Itt nem arról van szó, hogy késett 1-2 hetet a tulajdonjog ellenőrzésével (ez menthető lenne az idő rövidségével), hanem arról, hogy akkor írta neked, hogy nincs lefoglalható vagyon, amikor még ott volt az ingatlan.

Perelj.

2018. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!