Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvert egy ingatlaniroda, aki...

Átvert egy ingatlaniroda, aki bedőlt hiteles ingatlant hirdetett. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Attól tartok, hogy egy csalás áldozata lettem. Egy hirdetésre jelentkeztem, ahol egy nekem szimpatikus lakást hirdettek harmadáron. Elmondták a folyamatot, ami még hihetőnek is tűnt. A lényeg, hogy egy irodánál kifizettem majd 600 ezer forintot, akik ezért kiközvetítettek egy cégnek, akik állítólag elintézik az ügyet. Persze az iroda (Zrt., hogy jobban hangozzon, kisebbségi tulajdonos, aki vezérigazgatónak hivatja magát, stb.) csak a szerződést kötötte meg, aztán füle botját sem mozdította. A határidő letelt, az ingatlaniroda meg mossa kezeit, hogy ő csak a közvetítésre szerződött. Gyanítom, hogy az egész egy csalás, ami arra volt jó, hogy a jutalékot felvegyék és előre tudták, hogy úgysem csinálnak semmit. Tudom, nekem is gyanút kellett volna fognom, hogy a harmadár jelentős értékaránytalanság, de olyan jól előadták a mesét, hogy elhittem.

De mit tehetek most?

Rendőrségi feljelentésen gondolkodom, ezért érdeklődnék, hogy mivel érdemes érvelnem, hogy megálljon a csalás, ami ugye teljesen egyértelmű, de ismerve a rendőrség hozzáállását, nem vagyok benne biztos, hogy esetleg nincs kapcsolatuk és nem sikálják el.



2019. jan. 28. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

A 600 ezerről van átvételi elismervényed? Van szerződés? Mi áll benne? Lehet, hogy egy közjegyzőt kellene megkeresned, és egy fizetési meghagyással elérheted, hogy visszakapd a pénzt.

[link]

Ha így nem megy, akkor bíróság. De lehet, hogy a rendőrség is tud vele kezdeni valamit.

2019. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerződés, közjegyzői papír. De még ennek tudatában is nyugodtan felejtsd el a pénzed.
2019. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kiperkeled a hitelt.
2019. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
76%

Atyaég... te a Télapóban is hiszel?

Egyébként MIT írtál alá?

Tákkároggyál el egy ügyvédhez, holnap reggel...

2019. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te 600ezerért biztis nem ingatlant vettél. Mi áll a szerződésben? Miért fizetted a 600ezret? Vannak faktoring cégek, akik a tartozást adják el, nem az ingatlant. És meg utána kell egyezkedned a tulajjal, hitelező céggel. Pontosan mi áll a szerződésedben? Mit vettél 600ezerért?
2019. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Hogyan alakultak a dolgok?
2021. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!