Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegszabadság, táppénz ideje...

Betegszabadság, táppénz ideje alatt, az utolsó két napon, ami hétvégére esik, ki utazatok külföldre?

Figyelt kérdés
Influenza szerű megbetegedés miatt vett fel az orvos,és tartott x napot itthon,és csak hétfőn leszek keresőképes. Ha az utolsó 3 napon én átlépem a határt,és vissza is jövök,akkor az jogellenes,vagy sem,ha nem vagyok fekvőbeteg,de keresőképtelen vagyok. A határ (uniós országba) átlépésekor,gondolom nyoma marad. Nem ütközik e valahol,és büntethetnek e érte,ha nem dolgozni,hanem pl páromhoz megyek? Nem tudom érthető e így,hogy mire akarok kilyukadni. Köszönöm a segitséget!

2019. jan. 30. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Előre kiírt a doki keresőképesnek?

Hol maradna annak nyoma, hogy átlépted az uniós határt? Követ a munkáltató GPS-szel?

Igazából nem nagyon ellenőrzik, hogy te mit csinálsz betegség alatt, nem háziőrizet az, hogy kapsz egy riasztót a bokádra, és ha eltávolodsz x métert, akkor bejelez. Valakit kiírnak keresőképtelennek, attól kell még mondjuk bevásárolni, vagy elmenni gyógyszerekért, ha nem annyira beteg, hogy fel se bírjon kelni.

Extrém esetekben szoktak kérvényezni táppénz felülvizsgálatot, de ez ritka, és tényleg nyomós indok kell rá, pl. amikor már egyértelmű, hogy csak kamuból beteg valaki.

2019. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
No én szombat és vasárnap nem dolgozom. Ma voltam visszarendelve,és hétfön már mehetek is dolgozni. De vasárnapig szól a papír hogy keresőképtelen vagyok. Igazából péntek késő este indulnék,jóval munkaidőm után,és vasárnap indulnék vissza,és hétfön hajnalban lépnék be az országba amikor már keresőképes lennék. Csak az a szombat és vasárnap,amikor nekem nincs munkanapom,de a papíron az van feltüntetve keresőképtelen állapot végéig. Hát arra gondoltam,csak van nyoma ha elkérik a személyit a határon... és nehogy táppénzcsalás legyen.
2019. jan. 30. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Eu határokon nekem még egyszer se kértek személyit. _Sőt, nem is volt ott senki, csak átsuhantunk. De ha még el is kérik, nincs benne, hogy táppénzen vagy. Menjél nyugodtan.
2019. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pl ártándnál,ha busszal mész át,mindig ellenörzik. Egyébként tényleg szombat,és vasárnap nekem nem munkanap.... de azért gondoltam megkérdezem tőlem okosabbaktól is...
2019. jan. 30. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg balesetet szenvedsz, lebuksz, akkor táppénzcsalásért leültethetnek. Gondolom ezt azért tudod?
2019. febr. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!