Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diplomásokat valóban nem...

Diplomásokat valóban nem közvetítenek ki közmunkára? És akkor velük mi lesz ha állástalanok? Még a közmunka se jut nekik?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 07:30
 1/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
91%

Van közmunka diplomásoknak is. A közintézmények előszeretettel alkalmaznak diplomás közmunkásokat rendes alkalmazottak helyett, mert jóval olcsóbb.


Amúgy azt hiszem hogy most 3 hónapig jár a munkanélküli segély, utána megdögölhetsz az út szélén.

2019. febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De, ugyanúgy kiközvetítenek. Tojnak rá milyen papírod van. Ráadásul még szerencséd sincs, már nem nagyon indul a kultúrális közmunka, hogy ne kapálnod kelljen közmunkásként, stb.

Nem kötelező elvállalni, de akkor bukod az álláskeresőit.

2019. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mért ne közvetïtenének?
2019. febr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Mért ne közvetïtenének?+"



ezer helyről hallottam a művház is úgy tudja hogy idén márciustól vége ennek.

2019. febr. 1. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kiközvethítetnek ahogy írtam. A közmunkára való kiközvetítés nem tanulmány függő. Nem találsz X ideig munkát, valahol meg keresnek közmunkásokat akkor kiközvetítenek oda, ha elvállalod. Ahogy írtam nem kötelező elvállalni, csak akkor 2 évig buksz mindent, se álláskeresőit nem fogsz kapni se egyebet.
2019. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhova közvetíthetnek ki. Közmunkában dolgoztam irodában több, mint 3 évig. Június végén lejárt a szerződésünk, először úgy volt, hogy mindenki maradhat, majd 2 nappal a szerződés lejárta előtt közölték, hogy a diplomásoknak menni kell, mert a munkaügyi nem engedi tovább. Többünket érintett a dolog. Először nekünk is azt mondták, hogy jogszabály változás miatt sehova nem lehet menni, majd később kiderült, hogy csak bizonyos helyekre nem, de egyre fogynak a lehetőségek, nem is tudtak másik helyet ajánlani. Sajnos azóta sem sikerült munkát találnom.
2019. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
49%

summa summarum a diplomás is mehet kapálni ha nincs más (és nem lesz...) vagy ha nem, akkro meg kizárta magát a rendszerból.


ez van. én is voltam diplomás közmunkás és parkot gereblyéztem a félemberi dakotákkal.


és a csapatvezető egy még érettségivel se rendelkező nőci volt aki kb naponta 20x dörgölte az orrom alá hogy "na ezéééé éééérdemes vóóótt diplomázzni"

ez van.

2019. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P F válasza:
Diplomásként csak bizonyos helyekre közvetíthetnek ki. Azonban ez a rendszer szinte egyedüli előnye, hogy fizeti a havi 9E ft os TB t. Ételre már nem elég, szóval aki eszik is annak van plusz bevétele. Aki pedig dolgozni AKAR az találhat magának munkát, ez ilyen egyszerű - nem könnyű de egyszerű.
2019. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!