Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalásnak van...

Hagyatéki tárgyalásnak van legkésőbbi határideje, vagy korlátlanul sokára is bekövetkezhet?

Figyelt kérdés

December elején meghalt utód nélkül egy rokonom, de a hivatal még azóta sem értesített, hogy valami is történne. Az elhunyt rokonom élettársa továbbra is odajár a saját gyerekeivel és azok haverjaival. A környékbeliek látják, hogy kifosztották már teljesen a házat és most magát a házat is lakják le a sok bulizással. Panaszkodnak is a szomszédok a zajok miatt is.

Mi többen vagyunk rokonok, akik örökölni fogunk. De egyikünknek sincs kulcsa a házhoz, hisz egyikünk sem lakott ott, csak összejártunk családi ünnepekkor. Tehát még nincs egyikünk nevén se az örökség, így hogy zavarjuk el a mihaszna élettársat és annak gyerekeit? (Ezek a gyerekek máshol laknak, eddig sose jöttek, csak mióta meghalt a rokonom. Az élettársnak is van saját tulajdonú lakása, még a volt házastársával közös, van hova mennie.)


Az a kérdésem tehát, hogy a hivatal miért nem intézkedik már, miért nem teszik ki ezeket, akik jogtalanul használják a házat? Mi rokonok mikor léphetünk oda be jogosan?


Félek, hogy túl késő lesz, és teljesen leamortizálják a házat, hogy eladhatatlan lesz.



2019. febr. 18. 09:04
 1/3 kreténpali ***** válasza:
A jegyzőnek kell hivatalos levelet írni, hogy nyoma legyen. A jegyző kötelessége, ha tudomására jut egy ember halála, hogy a hagyatékokat összeszedje, ha megvan minden, akkor hirdeti ki a tárgyalás időpontját. Ha minden örökös elfogadja a végzést, akkor tudtok intézkedni tulajdoni hányaddal. Ha valami nem tetszik, akkor lehet pl tételes ingóság listát kérni, meg ilyenek, amibe addigra más semmi fontos vagy értékes nem lesz meg, ha valaki nagyon el akarja vinni, rábizonyítani pedig nem lehet.
2019. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a jegyzőt, hogy lehet-e ilyen esetben hagyatéki védelmet kérni. Nem tudom, csak gondolom. Az a lényege, hogy az tök életszerű, hogy valakinek élettársa van, viszont az élettársat csak az ÉLETTÁRS engedélyével tartózkodhat, ELHÚNYTTÁRSI ENGEDÉLYI jogcím nincs, az azt végakaratnak hívják, olyan van. Ezt azzal is alá lehet támasztani, hogy az elhunyt már nem képes visszavonni az engedélyt. Az élettárs visszaél a korábbi engedéllyel... özvegyi és egyéb jogon nem tartózkodhat benn, kizárólag ha örököl. Ebben az esetben meg kell várnia a hagyatéki tárgyalást, de kívülről. Szerintem a jegyző védelem alá helyezheti a házat, hatóságilag kilakoltathatja őket, és rendőri zár alá helyezheti a lakást, amit ha bárki (beleértve téged is) kinyit, bűncselekményt követ el. Lehet, hogy hülyeséget írok, és ilyen nincs, de ez lenne szerintem a logikus.
2019. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jegyző, és birtokvédelmi osztály az önkormányzatnál, de szerintem közjegyzőhöz is fordulhattok, hogy írjon felszólítást. Ha ezt megteszi, és a volt élettárs nem takarodik ki határidőre, akkor odaadjátok a rendőrnek a végzést, és azzal a lendülettel penderíti ki őket, mert az olyan, mint a bírói végzés. Kicsit drágább, mint az ügyvéd, de hidd el, hogy megéri.Különben velük öröklitek a lakást, és akkor se mennek ki, viszont fizethetitek a bírságot. Ill. jó lenne azt bizonyítani, hogy mettől meddig élt ott életvitelszerűen az illető, ill, mikor adja át nektek hivatalosan a lakást, (ezt is közjegyzői felszólításba) mert akkor a rezsit meg lehet vele fizettetni. Lehet, hogy nem fogadja el, de fizetési meghagyást lehet majd indítani, és akkor azt vagy vitatja, akkor polgári perben kell bizonyítani, ill. nektek is, neki is, hogy miért jogos, miért nem, és megkapjátok, ő meg fizetheti még a bírósági költségeket is. Hozzáteszem sérelmi díjra és kártérítésre is perelném őt vastagon.
2019. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!