Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megállapíthatják garázdasá...

Ezt megállapíthatják garázdaságnak?

Figyelt kérdés

Jó napot!


Segítséget kérnék.

A barátommal, légpuskával célba lőttünk, melynek következtében eltaláltuk 2 szomszédunk redőnyét. Másnap értesültünk róla hogy ez történt. Nem szándékosan tettük, bocsánatot is kértünk és a kárt is megfizettük. Feljelentettek minket, és szabálysértés vétsége miatt indult eljárás. A meghallgatások megtörténtek, volt szembesítés is, mivel a szomszéd azt állította hogy elszaladtunk. Most kaptam egy határozatot, amiben az áll,hogy riadalmat keltettünk az egyik szomszédban és hogy az ügyet átteszik a bűnügyi osztályra garázdaság vétségének megállapítása céljából. Ezek alapján megállapíthatnak garázdaságot úgy hogy nem is volt szándékos? Ha megállapítják akkor milyen büntetésre számíthatok?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 19. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen! Gondold el, hogy nem a szomszéd redőnyét, hanem az ablakban álló személyt találod el! Örülj, hogy megúszod közmunkával!
2019. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kekeckedni akarsz velük akkor fellebbezel stb., hogy te nem találtad el, ilyenkor kénytelenek megtalálni a lövedéket, megvizsgálni a találat helyét, ehhez ballisztikus szakember stb. Persze ha tényleg eltaláltad akkor ne fáradj,mert úgyis kiderítik és kifizettetnek mindent, a fenti esetet arra írtam ha 100% hogy nem találtad el a redőnyt és a szomszéd csak rátok akarja verni. És a légpuskával legközelebb nagyon óvatosan, marha erős, fém lövedék, súlyos sérülést okozhat nem csak redőnyben!
2019. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem vagyok 100%-ig biztos benne hogy eltaláltuk, de mivel találtak 2 lőszert, ezért szerintem biztos hogy mi találtuk el. ezért nem is állítanám az ellenkezőjét.

Akkor közmunkára kell számítanom mindenképp? Pénzbírság nem jöhet szóba?

2019. febr. 19. 12:38
 4/7 A kérdező kommentje:

1 válaszoló.


Köszönöm a válaszodat!

Az eljárás ilyen feltételezéseket figyelembe vesz? Hogy mi lett volna ha? Meg hát a lövedék csak a redőnyt lyukasztotta ki.

2019. febr. 19. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Állj!


Milyen légpuska? MKH van hozzá? Lefoglalták már?


Mert, ha 7,5J-nál erősebb, akkor lőfegyver!


A kár megtérítéséről van papír? Nincs mi?

2019. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az az MKH. A légpuska nem lett bevizsgálva, de lefoglalták. a nyomozó azt mondta nem volt rá oka hogy bevizsgáltassa. a kártérítésről van papír jegyzőkönyvbe is van véve.
2019. febr. 19. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Az MKH egy igazoló kártya, ez igazolja, hogy legális, 7,5J alatti a fegyver, azaz nem lőfegyverként vetted. Be fogják vizsgálni, hogy milyen erős. És a vizsgálati díjat is hozzácsapják a jutalmadhoz!
2019. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!