Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

TheSwaggest kérdése:

Milyen büntetésre számíthatok 17évesen ha megbuktam drogteszten?

Figyelt kérdés
Egy ellenőrzés során rendőr kollégák találtak nálam egy dohánymorzsolót(amin látszódtak a nyomai), egy műanyag zacskót és egy szűrőt. Ezek után bevittek drogtesztre amin megbuktam (THC-t mutattak ki a vizeletemből) ezután megtörtént a házkutatás amelyen nem találtak semmit. Életemben párszor használtam az anyagot, és nem érzem szükségét hogy elterelőre menjek. Már ebből megtanultam hogy soha többet plusz nem hallottam valami jókat az elterelésről. Fiatalkorúnak számítok, megúszhatom egy megrovással/próbára bocsájtással vagy mindenképpen elterelőre kell mennem hogy elkerüljem a szabadságvesztést illetve a hasonló dolgokat amiktől lesz priuszom? Az interneten nem találtam pontos választ, a segítséget előre is köszönöm!

2019. febr. 20. 21:58
1 2
 11/13 anonim válasza:

Az art éra alapítványnál úgy tudom nincsen. A felfüggesztésről nincs információm. Nem kötelező az elterelő de azt hiszem akkor van egy másik opció amit elmondtak nekem ugyan,de elfelejtettem azóta márés csak arra emlékszem,hogy az rosszabb volt.

Szóval a legegyszerűbb szerintem vállalni az elterelőt ami 2 hetente egy óra beszélgetés.

2019. febr. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

"Utolsó hozzászólónak: Tudsz olyan intézményt mondani ahol nem csinaltathatnak velem bármikor tesztet? Eléggé diktatorikusnak érzem a dolgot és nem szívesen mennék bele ebbe. Ha jól tudom az elterelés csak egy lehetőség tehát arra a rendőrség nem kötelezhet nem? És a felfüggesztettről is tudnál pár infót mondani? Előre is köszönom!"


Azt írtad, hogy megtanultad a leckét, többet nem élsz vele. Akkor meg nem mindegy, hogy lesz-e teszt, vagy sem?

Szerintem a felfüggesztettre meg ne is gondolj, évekig nyoma marad. Pályaválasztás előtt állsz, jobb ha tudod, hogy rengeteg helyen a munkáltatók kérnek erkölcsi bizonyítványt. Egy felfüggesztettel a nyakadban pedig máris buksz ilyen állásokat.


Arról meg már nem is akarok papolni, hogy egyetemen hány nagyon okos szaktársam csúszott le az egyszerű fű miatt. H..lyeség, amikor azt mondják, hogy nem lehet rászokni. Igenis rá lehet, a használók többsége nyilván nem fog, de megéri kockáztatni?

2019. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mi tavaly áprilisban buktunk meg barátommal, bár mi nem vagyunk már fiatalkorúak. Mindenképpen elterelés lesz a vége, (nem hiszem hogy lesz más választásod) ami egyáltalán nem annyira szörnyű mint azt sokan hiszik. Két hetente 1 alkalom általában max. 1 óra 6 hónapon át, ha ez megvan megkapod az igazolást amit el kell vinned a rendőrségre, ügyészségre vagy pártfogóhoz, attól függ, nem tudom pontosan. Ja igen pártfogó, mivel fiatalkorú vagy esélyes hogy kineveznek egyet. Ha normális vagy és Ő is, látja rajtad, hogy jársz elterelésre rendszeresen akkor valószínű hogy összesen 2x találkoztok. Először amikor behív magához egyeztetni, meg másodszor amikor már az igazolást viszed neki. Mi III. kerbe jártunk, ott nem volt semmilyen pisiltetés, illetve nem is nagyon tudok ilyenről, szerintem ez inkább "urban legend".
2019. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!