Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásnál el lehet kerülni...

Zaklatásnál el lehet kerülni a személyes találkozót a bíróságon?

Figyelt kérdés

Ha valakit zaklatnak, és eljárás indul, majd a többi (a szakértők nyilván tudják, én nem annyira), akkor el lehet kerülni, hogy személyesen kelljen találkoznia a sértettnek a zaklatójával?


Vagy a bíráságon mindenképp személyesen kell önmagát képviselnie a sértettnek?


A tárgyalást egyébként hova szokták kiírni? Például ha Csongrád-megyei a zaklató, és a sértett Budapesten lakik (itt tesz feljelentést), akkor kinek kell hová utaznia?


Valakinek valami tapasztalat?


(Induljunk ki abból, hogy vannak jogtiszta bizonyítékok)



2019. márc. 1. 00:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hány festő/villanyszerelő dolgozik végzettség nélkül? :)

Ehhez egyébként nem is kell végzettség ,ezek elméleti kérdések és minden le van írva ,csak meg kell keresni. Ez neked is ment volt végzetség nélkül ha időt szánsz rá.

2019. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szia!


Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, 7 hóbapja zaklat egy srác!!!! személyesen a lakhelyemen, követ, figyelget, körülbelül napi többször furikázik fel-alá a házunk előtt.... Pluszban be akar feketíteni, ahogy csak tud...


Sajnos a személyes találkozót nem úszod meg. Én a szüleim miatt nem tettem feljelentést, de szószerint kicsinálta az életemet...


Ha nálatok megvalósul a tényállás mindenképpen jelentsd fel! Valószínűleg tényleg nem csukják le, de ha folytatja még az is lehet! Sok fotót, bizonyítékot, tanut kell keresni. Plusz a feljelentésd mellékeld akinek csak érdrmes szerintem, barátnőjének, munkáltató stb.

2019. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!