Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásból kényszerkijelentés...

Lakásból kényszerkijelentés így lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy házam, amire anyukámnak haszonélvezeti joga van. (Azért, mert az övé volt a ház, én megvettem, de nem ott élek, ezért neki így biztosítva van a lakhatása)

Idöközben bejelentkezett oda a bátyám lánya, de ö sem ott él, hanem a párjával bérelnek egy lakást.


A kérdésem, hogy ha anyukám meghal, akkor hogy tudom öket hivatalosan kijelenteni. Tudtom szerint a haszonélvezö által bejelentett személy csak addig jogosult erre, amíg ö él, a halála után én, mint tulajdonos ezt megszüntethetem.


Azt szeretném megtudni, hogy mire kell odafigyelni ahhoz, hogy ezzel ne legyen semmi probléma.


Kérem, hogy csak olyan válaszoljon, aki ténylegesen ismeri a jogi helyzetet, akik csak tippelnek, azok inkább ne írjanak.


Elöre is köszönöm a segítö válaszokat.



2019. márc. 2. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen bejelented az önkormányzatnál, hogy semmi joga sincs oda bejelentve lenni és amúgy sem lakik ott. Ezt két tanúval igazolod (Pl. szomszédok) és megszüntetik. Van illetéke a dolognak, de ha neked van igazad, kifizettetik vele.

(Én így jelentettem ki az exem válás után, mert nem volt hajlandó önként kijelentkezni.)

2019. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Az nem baj, ha ettöl kezdve nincs állandó lakcíme?

2019. márc. 2. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, úgy nevezik lakcímrendezési eljárás. Két szomszéd aláírja. Sajnos mi nem tudtuk megcsinálni, mert a hülye vén szomszédok féltek aláírni, hiába mondtuk, hogy ez semmi csak az igazat írják alá ők is tudják. jaj ők nem akarnak senkinek bajt.... brühühü. Remélhetőleg neked van két épelméjű szomszédod.
2019. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy legyen utána lakcíme. A hajléktalanoknak sincs. De ilyenkor általában észbe szokott kapni az illető és érdekes módon rögtön be tudja jelenteni a valódi címét.
2019. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 2. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a dolog arról szól, hogy ha valaki olyan helyre van bejelentkezve, ahol valójában nem lakik, azt ki lehessen jelenteni. Semmi más értelme nincs, hiszen a bejelentés az ingatlannak kapcsolatban semmilyen jogot nem keletkeztet. Tulajdonosként kérheted a lakcím rendezését már most is.
2019. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infót.

Most nem kérhetem a kijelentést, mert a haszonélvezö jelentette be, és a haszonélvezeti jog miatt ö rendelkezik ezzel a joggal.

2019. márc. 5. 08:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki saját magát jelenti be. A haszonélvező legfeljebb hozzájárult. De ez semmit nem jelent, mert ha nem lakik ott, akkor szabálytalanul van ott lakcíme. (Ilyenkor ezt, hogy nem lakik ott, igazolni kell, pl. 2 tanúval.) A tulajdonos és a haszonélvező is eljárhat az ügyben, mivel ez az eljárás nem kapcsolódik a lakás használati jogához.
2019. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!