Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van egy àtlag magyar...

Joga van egy àtlag magyar àllampolgàrnak benyújtani egy ilyen törvénymódosítàst? Hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elmélet. Tegyük fel,hogy pl.:a szomszédom elhatàrozza azt,hogy benyújt egy javaslatot az Orszàgygyűlésnek,hogy xy törvényt modósítsàk. A szomszédom egy teljesen ÀTLAGOS magyar àllampolgàr. Van ilyenre lehetőség?

#törvény #jog #állampolgár #törvény módosítàs #Orszàgyűlés #törvényhozàs
2019. márc. 2. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy egy törvény csomagot is beadhat az Orszàgyűlésnek?
2019. márc. 2. 19:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, tudtommal. Ellenben elmehetesz egy parlamenti képviselőhöz(bekamuzod neki, hogy rá szavaztál :D ), őt meggyőzheted és ő benyújtja helyetted.
2019. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja,akkor még kérhetek a képviselőt,hogy nyújtsa be helyettem. És ez törvényes?
2019. márc. 2. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Népszavazást kezdeményezhet (bizonyos ügyekben).
2019. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Népszavazást kezdeményezhet (totál esélytelen) vagy petíciót indíthat. Ez utóbbi célravezetőbb.
2019. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ja,akkor még kérhetek a képviselőt,hogy nyújtsa be helyettem. És ez törvényes?"


Miért ne lenne törvényes?

2019. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem törvényes, ha abból nyilvánavalóan előnye származna valakinek vagy ezért a képviselőnek ellenszolgáltatást nyújtasz. Egyébként meg szerintem nulla esélye van annak, hogy akár meg is hallgat egy képviselő egy átlag állampolgárt törvényalkotási kérdésekben. Ezen túl meg ezt nagyon nehéz lenne úgy előadni, hogy semmi részre hajlás nincs benne (szerintem). Erre van a négyévenkénti választás és a népszavazás (petíció) intézménye. Ha ezek után sem jó valami, bárki indulhat képviselőnek..
2019. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs. Egyszerű halandó állampolgár nem javasolhat törvényt az Országgyűlésnek. Törvénykezdeményezési joga az OGY képviselőknek, a Kormánynak és a köztársasági elnöknek van (ill. az OGY bizottságainak, de mivel azok is képviselőkből állnak...). Pl egy tüntetéssorozat végén is politikai alapon fontolja meg ezek közül valamelyik szereplő azt, hogy egy adott törvényt kezdeményezzen az Országgyűlésnél.
2019. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!