Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédjelölt vagy bírósági...

Ügyvédjelölt vagy bírósági fogalmazó?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb választani?

2019. márc. 6. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mi akarsz lenni 3 év múlva?
2019. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 ConnectCare ***** válasza:

Legfőképpen szerintem is az alapján érdemes dönteni, hogy bíróságon akarsz dolgozni, vagy nem.


A fogalmazókat jobban felkészítik a szakvizsgára és kicsit általában jobb a fizetésük és akár több a szabi is, de bíróságfüggő a munkakörnyezet és azzal foglalkozol, amit rádosztanak.


Az ügyvédjelöltködés sokféle lehet, a majdnem rabszolgaságtól a majdnem üzlettársi viszonyig, de jellemzően nem túl magas a fizu és a szakvizsgára nem készít senki, viszont talán életközelibb, több a "lehetetlen, de megoldjuk" feladat és néha egész jó a munkakörnyezet. A normálisabb ügyvédek hagyják a jelölteket saját ügyfelekkel is rendelkezni, akiknek a megbízási díjának úgy a felét kb. a jelölt kapja meg. Ezzel egy jelölt akár egész jól is kereshet. A munkaidő vége jellemzően később van, mint az átlag munkahelyeken. Ha olyan a főnök, hagyja, hogy szakosodj arra, ami érdekel.

2019. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Van itt olyan, aki saját tapasztalatot tudna írni?
2019. márc. 7. 15:32
 4/24 A kérdező kommentje:
Vagy megéri mondjuk jelöltködni, szakvizsga után pedig elmenni bírósági titkárnak?
2019. márc. 7. 22:21
 5/24 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, te dolgoztál már egyetem alatt irodában vagy bíróságon?
2019. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 ConnectCare ***** válasza:

Én voltam ügyvédjelölt.


Szerintem abban, hogy ügyvédjelölt légy, úgy leszakvizsgázz, majd utána próbálj bekerülni a bírósági rendszerbe semmi logika nincsen és szerintem a gyakorlatban nagyon nem is működik.


Ha bíróságon akarsz dolgozni, akkor fogalmazónak kell menni, ahol a bírósági munkára készítenek fel. Ha ügyvédjelöltnek mész, remek ingatlan adásvételi szerződést fogsz tudni írni és nem lesz gond beadni egy fizetési meghagyást, de fogalmad nem lesz mondjuk a pervezetésről.


És szerintem három évig jelöltként csak akkor szívjon az ember (mert azért az összes alternatíva közül az a legnagyobb szívás), ha utána ügyvédkedni akar.

2019. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Közjegyzöi pálya?
2019. márc. 8. 11:40
 8/24 anonim ***** válasza:

#6!!!


Ha az ember még nem döntöttel el, hogy ügyvéd vagy bíróság, akkor jobb a bírósági fogalmazó, mert onnan lehet menni szakvizsga után ügyvédnek, viszont jelöltből szakvizsga után bírónak esélytelen? Vagyis akinek még nincs konkrét elképzelése az inkább fogalmazónak menjen, mert jobb választási pozícióban van utána bárhogy is dönt?

2019. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak azt is nézni kell, hogy fogalmazóként bekerülni a bíróságra a versenyvizsga miatt nehezebb, mint jelöltnek menni.
2019. márc. 9. 11:04
 10/24 ConnectCare ***** válasza:
100%

A közjegyzőjelölt élete szerintem hasonlít az ügyvédjelöltére, annyi különbséggel, hogy ott orrvérzésig megy a hagyatéki eljárásozás és a fizetési meghagyások intézése, rengeteg dologgal viszont sosem találkoznak. Közjegyzőjelölti hely kevesebb van és aki egyszer azzá válik, nem akar más lenni, mert a közjegyző abban különbözik az ügyvédtől, hogy míg az utóbbi simán éhen hal, a közjegyzőknek automatikusan dobálja a rendszer az ügyeket.


És bár a szakvizsga egységes, aki nem volt bírósági fogalmazó, azt jó eséllyel utána a bíróság nem veszi fel.

2019. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!