Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelölt vagy bírósági...

Ügyvédjelölt vagy bírósági fogalmazó?

Figyelt kérdés

Olyan emberek véleményét/tapasztalatát várnám, akiknek van rálátásuk arra, hogy a jogi egyetem elvégzését követően ügyvédjelöltnek vagy bírósági fogalmazónak van-e több értelme jelentkezni (fejlődési lehetőségek a jövőre nézve, előrelépési lehetőségek, fizetés stb.) Illetve amennyiben valaki egyiket vagy másikat választja a 3 éves szakvizsgát megelőző gyakorlati időre de rájön, hogy váltani szeretne mennyire nehéz az átjárás a 2 pálya között, elveszik-e az egyik helyen eltöltött gyakorlati idő?

Köszönöm szépen az építő jellegű válaszokat!



2018. ápr. 7. 09:54
 1/1 anonim válasza:

Szia. Én most levelezőn végzem a jogot. Ügyintézőként dolgoztam járásbíróságon, most pedig ügyvédi irodában vagyok asszisztens.

A bíróságra eleve summa cum laude-val kerülhetsz be, nem tudom hogy haladsz. Nekem a tervem amúgy az volt, hogy maradok a bíróságon a későbbiekben, de irtóra kiábrándultam. Káosz, ami ott megy, de ez az én véleményem...

A fizu kb. 200 ezer egy foginak, de ezt ki tudod számolni tv. alapján. Ezzel szemben az ügyvédjelölt jóval rosszabbul keres, van akit ki sem fizetnek. Persze ez megegyezés, megy ügyvédi iroda, ismeretség kérdése.

Fogalmazóként folyamatosan vizsgázni kell,mindig más ügyszakban, más bíró mellett kell dolgozz. Panasznapon is fogalmazók vannak, ítéleteket kell írásba foglalni, sőt a 3. Év végén mennek közjegyzőhöz, ügyészségre, ítélőtáblára, stb. Szóval egy biztos tudást lehet szerezni. Tanulmányi szabit adnak szakvizsgához. Ügyvédjelöltként eleinte postára mész, kávét főzöl, érdemi munkát nem végzel. Később mehetsz tárgyalásra, és érdemi munkát csinálhatsz.

Persze ez is attól függ, hogy milyen ügyvédi irodát fogsz ki.

Azt nem tudom, hogy mi van abban az esetben, ha meggondolod magad, de a logikus az lenne, hogy nem vész kárba az idő, de ennek járj utána. Olyat ismerek, aki jegyzőként dolgozott, és nem kellett fogalmazónak lennie, hanem kinevezték egyből titkárnak.

Ha nő vagy, a bíróság biztos pont lehet gyerekvállalás szempontjából, illetve habitustól is függ, hogy mennyire szeretnél hivatali időbeosztásban dolgozni. Én megőrültem ettől.

Bíróként, bár függ az évektől, átlagosan 4-500.000 forintot lehet keresni, ügyvédként meg amennyit szégyellsz..

Én a mostani munkámat sokkal jobban szeretem, sokkal több folyamatot átlátok, nem olyan stresszes, mint a bíróságon, nem szivatnak,beszélnel ki folyamatosan, és nem kell a vezetőség fejetlenségét néznem.

2018. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!