Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis bérlettel utaztam,...

Hamis bérlettel utaztam, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Hamis bérlettel utaztam a buszon,én fénymásoltam stb. Természetesen le is buktam vele nagyon bánom a dolgot .Amikor az ellenőr kérdezte ,hogy honnan van nemtudom miert de azt hazudtam ,hogy vettem egy ismerosomtol (mondtam keresztnevet és vezetéknevet is de nem biztosra ,nyilvan kitalaltam egy nevet +összeget ,hogy mennyiért vettem )A pótdíjat egyből befizettem . Gondolom tettek feljelentést is .Szerintetek ?Milyen büntetésre számíthatok ?Nagyon bánom a dolgot.Éjjel nappal erre gondolok . A rendőrségre ha beidéznek akkor beismerem a tettem ,bár az se lenne bizonyítható ,hogy nem vettem attol a kitalált személytől.Vagy esetleg ez már ,hogy hazudtam az ellenőrnek az a "hatóság félrevezetése" kategória ? Ha mindkét dologgal vádolnának akkor mire számíthatok ?Sose volt dolgom a rendőrséggel .19éves vagyok .
2019. márc. 10. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg a pótdíj befizetésével véget ért az eljárás.
2019. márc. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, hogyan hihetted ilyen fénymásolt xarral majd megúszod, annyira amatör, és ezért nem lesz belőle semmi, kifizetted ott a bírságot. Annyira komoly hamisítás, és félrevezetés, mint az fogsz egy papírt és tollal ráírod húszezer forint, és ezzel mész vásárolni, hát max kinevetnek, de biztos eljárás nem lesz mert annyira gyerekes.
2019. márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Remélem megtanultad a leckét.

Viszont nevet mondani hogy kitől van még nagyobb hülyeség volt, mert annak utána fognak menni. Azt kellett volna mondanod hogy utcán vetted ismeretlentől aki megállított, és nagyon jó áron adta.

2019. márc. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2x ment át rajta ellenőr tehat annyira nem gyerekes . És ha tartom magam a másik sztorihoz ?Hogy vettem ..Csak látásból ismerem a srácot és én se tudom a pontos nevét csak azt hittem .
2019. márc. 11. 06:13
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán miért álltál szóba az ellenőrrel?
2019. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem elég, hogy hamisítasz, utána még hü,,,,,,leségeket is beszélsz.

Neked ajánlott szigorúan törvénytisztelőnek lenni.

Olyan kezébe kerül, aki példát akar mutatni, akkor szívás.

2019. márc. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
A közhiedellem ellentétben a bérlethamisítás büntetendő, ugyanis közokirat. 3 evet is lehet kapni érte. Te még bemártottál mást is, ez téves tanuzás, ami még rátesz [link]
2019. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bérlet nem közokirat hanem magánokirat(max 1évvel büntetendő de mivel nem volt még semmilyen dolgom a rendőrséggel így nemtudom mire számítsak). Nem hazudtam a rendőrségen ugyanis mégcsak idézést sem kaptam. Tehát aki ennyire nem ért hozza az inkább ne válaszoljon semmit. A többi választ viszont köszönöm.
2019. márc. 11. 10:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak. olvasd végig azt amit linkeltél.
2019. márc. 11. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!