Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasság alatt szerzett közös...

Házasság alatt szerzett közös vagyon végrehajtható-e ha?

Figyelt kérdés
Ha egy autóról lenne szó aminek én vagyok a tulajdonosa és a férjem csak üzembentartó. A tartozás házasság elötti bünügyi költség. Fizetés letiltás nincs mert külföldön élünk. Férjem nevén semmi nincs. Így lefoglalható e az autó? Kérlek irjatok.

2019. márc. 19. 21:39
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
37%
Szerintem nem.
2019. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Mi is így gondoljuk. Egy régi több éves tartozás de ma küldött otthonra egy levelet a végrehajtó hogy fennt áll a tartozás és az autót januárban vettük és most ezen rettegünk hogy mi van ilyenkor. Előzőleg is volt autónk csak az egy régi kis értékű volt.
2019. márc. 19. 21:50
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Az auto közös tulajdon, mert házasság alatt vettetek. Mindegy, kinek a nevén van, így lefoglalhato. A fele mindenkeppen.
2019. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
23%
Ha te vagy a tulajdonos, nem közös tulajdon. Szeretnek itt paráztatni.
2019. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ez biztos akkor? És ha később le akarja foglalni és mi le nyilatkozzuk hogy mondjuk ezt én ajandékba kaptam? Kell valami papír arról ha ezt csak is én kaptam ajandékba mondjuk anyumtól?
2019. márc. 19. 22:01
 6/30 A kérdező kommentje:
Most akkor? Ez az hogy akiket meg is kérdeztünk mindenki mást mondd.
2019. márc. 19. 22:04
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

Ha külföldön éltek, mégis, hogyan foglalná le az autót a magyar végrehajtó?

Mit írt a végrehajtó abban a levélben azon kívül, hogy fennáll a tartozás?

2019. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Még semmi olyat nem írt. Csak előre gondolkozunk. Gondolom úgy mintha otthon élnénk. Küldd majd egy levelet hogy adjuk le a rendszámot stb. Magyar a lakcímünk. Anya vette át a levelet.
2019. márc. 19. 22:32
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, attól még van fizetésetek, hogy külföldön nem tiltható le, akár be is lehetne fizetni...
2019. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne, ha kiskapuk helyett inkább kifizetnétek a tartózást?
2019. márc. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!