Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó napot. Kérdezném, soförként...

Bartalis Bernát kérdése:

Jó napot. Kérdezném, soförként dolgozom (alkalmazott), januárban egy szabálytalan autós miatt nekiütköztem hátulról, kék sárga lapot nekem kellett adni, elismervényt a károkozàst, mivel a vétkes elhajtott?

Figyelt kérdés
Rendőri intézkedés nem volt, szem sérülés nem történt? munkáltatóm szóban megjegyezte, hogy az önrészt én fizetem a Cascora. Két napja aláiratott egy kinyomtatott papírt (1 pl) és aláiratta, amin közel 1900000Ft szerepelt, mint javítási végösszeg, és hogy a 10% 190000 Ft önrészt nekem kell kifizetnem. Kérdezem én mint alkalmazott, megteheti ezt a munkáltató, csak hogy neki ne kerüljön pénzbe, jogszerü eljárás ez? Köszönöm előre is a választ. A felmerülő esetleges kérdésekre válaszolok ? Szép napot.
2019. márc. 26. 17:39
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Megteheti. Szerintem enyhén gondatlan károkozásnak minősülhet, azaz maximum négyhavi távolléti díjnak megfelelő összegű kártérítést kérhet (190eFt ettől kevesebb, tehát ennyit kérhet).

Utólag könnyű okosnak lennem, de kellett volna rendőrt hívni, éppen a szabálytalan autós miatt, és nem kellett volna elismerni a károkozást. De mondom, utólag már könnyű...

2019. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"szabálytalan autós miatt nekiütköztem hátulról"


Ha te hátulról belemész valakibe akkor az nem megfelelő követési távolság. Persze aztán lehet nem így történt az esetet nem tudom. Mert ki is fordulhatott eléd és már nem volt időd fékezni stb....


Ha nem te vagy a hibás akkor egy árva forintot sem kell fizetned.

2019. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!