Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha csökken a munkaidő, akkor...

Ha csökken a munkaidő, akkor a fizetést is csökkenthetik, vagy azt csak akkor ha én is rábólintok?

Figyelt kérdés

Adott egy készenléti jellegű munkakör(gondnoksági) amit eddig 24/48 beosztásban 3 an csínáltunk.

Most azt tervezik hogy felvesznek még 1 embert mert a helyetesítések megoldása egyre nehezebben ment főleg ha valaki hosszú időre lebetegedett.

És így 24/72 lenne a munka idő.

Még ugyan nem hivatalos a dolog, csak tervezik így a konkrét részletek még nem ismertek számunkra.

De attól tartunk hogy így a fizetésünket is lejebb viszik majd.

Jelenleg a munkaszerződésünk havi fix béres, nem órabéres. Gondolom majd új munkaszerződést akarnak velünk aláíratni.

Mi van ha abban kevesebb fizetés szerepel majd és én nem írom alá?

Akkor egyszerűen csak megszünik a munkaviszonyom és ennyi?

Vagy ha nem írom alá az új munkaszerződést akkor a régi marad meg?

Minden eshetőség érdekelne.

Aki ért hozzá, vagy volt már hasonló helyzetben kérem írja le véleményét, tapaszatlatait.


köszi



#szerződés #bér #24/48.24/72 MUNKA
2019. ápr. 3. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Fizetést tilos csökkenteni, azt csak növelni lehet.
2019. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

"Mi van ha abban kevesebb fizetés szerepel majd és én nem írom alá?"


Egy volt munkatársammal volt így, nem fogadta el.

Nyilván ha elfogadod elfogadod, ha nem akkor meg munkaviszony megszüntetése következik.

2019. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amugy most se magas a fizetésünk, ha arányosan lecsökkentik majdnem már a minimálbér összege lenne.

Annyiért meg nem igen hiszem hogy törnék magukat az emberek hogy ott dolgozzanak, kazánok, és egyéb gépek között.

Na majd meglátjuk, ki derül ez hamarosan.

2019. ápr. 3. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ha gonosz munkáltató(d) lennék, akkor nyilván bepróbálkoznék azzal, hogy módosítsuk így-úgy a szerződést, pl. órabér, aminek a vége az lesz, hogy kevesebbet kapsz.


Lehet, hogy nyomnak egy kis pszichoterrort, hogy felmondanak, ha nem írod alá, hogy kevesebbet kapsz, de ha aláírod, akkor kb. elfogadod, ha viszont tudatában vagy annak, hogy a munkaszerződés feltételeibe neked is van jogod beleszólni, nem csak tudomásul venni, és aláírni, akkor kialkudhatsz valamit. Ha ezt mindannyian együtt teszitek meg, akkor nagyobb eséllyel nyertek, csak ne hagyjátok kijátszani magatokat egymás ellen... Egy kicsi szakszervezetben kell gondolkozni, vagy egy nagyhoz csatlakozni, nem tudom, hogy van ez.

2019. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondd meg udvariasan, hogy neked fix kiadásaid vannak, nem tudsz kevesebbol megélni, nem fogadod el. Vagy ugyannyiert maradsz, vagy felmondasz.

Ha nehéz embert találni a pozira, akkor valószínű inkább kifizetnek csak ne mondj fel.

2019. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Forditva voltam hasonlo helyzetben.

Alapbol 24/72 a melo, szabadsagok miatt lett 24/48, akkor a tuporat megkaptuk szabadnapkent a sajat szabihoz csatolva.

Vagy ujabban kifizettek.

2019. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*tulora
2019. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A munkáltató bármikor kezdeményezheti a munkaszerződés megváltoztatását.

Két eset lehetséges:

1. Elfogadod, és innentől ez lesz érvényben.

2. Nem fogadod el, nem írod alá, akkor a munkáltató rendes felmondással elküld (nem rendkívülivel), és fizetnie kell, ami ilyenkor jár.

2019. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!