Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma visszakaptam az üzletben...

Ma visszakaptam az üzletben egy szakadt új 500-ast. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem is figyeltem, csak itthon vettem észre, hogy a felső részénél félkör alakban elszakadt kb. egy centis részen. Nekem 500 forint is pénz, visszavinni hülyeség, mert bizonyítani úgysem tudom, hogy ott kaptam visszajáróként. Nekem kell futkoznom bankba, hogy kicseréljék? Vagy még manapság is meg lehet ragasztani cellux-szal? Nem hiányzik belőle, max. 0,1 mm. Lehet, hogy nem jó a kategória, de más ehhez illőt nem találtam, ahova írhattam volna. Szabad még megragasztani a pénzt?

2019. ápr. 16. 14:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%
Na igen, az érdekes, hogy a kereskedő nem köteles elfogadni, de én is kaptam már kimosott ezrest kereskedőtől. Megnézném a fejüket, ha én is szólnék, hogy adjon másikat.
2019. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Légyszíves ragaszd meg celluksszal az új ötszázast, hogy így sérülten is továbbszolgálja az emberiséget. Ragasztás nélkül tovább fog sérülni szegény pára.
2019. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon cuki a válaszod kedves utolsó, csak mint írtam, ma nem vagyok túl jókedvemben. Biztos front van. Ahogy elnézem, nálatok is.

De hogy ne offoljak még kérdezőként sem: fizetek vele így, ahogy van, pont ott, ahol kaptam, aztán majd lesz valami.

Mindenesetre jó nagy szemétség sérült bankjegyet visszajáróként odaadni valakinek. Kihasználják, hogy sietsz, leszámolja 10 ezresből úgy, hogy pont ne lásd a kis műanyagtálcáján, az összeget látja az ember, de hogy hol hibás a papírpénz, azt épp nem.

Amekkora lyuk van rajta, kizárt, hogy ne látta volna. Visszahajtva látom én, hogy szinte semmi nem hiányzik belőle. De ezt a sérült pénzt a főnökének kéne a postán kicserélni, nem nekem. Jöhet az, hogy mit rugózok rajta ennyire. Azért, mert ritkán járok postára.

2019. ápr. 16. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!