Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakom, a hátsó udvaron széltől szélig 1,5 méter magas betonfal van amit én csináltam, arra van húzva drót kerítés, mert a kertszomszéd nem zárta le a területét. Na most az a probléma, hogy a kertben pont a betonfalam területére töltöttek fel földet amibe vetettek 2-3 alkalommal, ez nyomja a befelé a betont. Szét locsolták a betont a vetemények miatt és odaöntözgettek mindent. A betonfal dől befelé, már teljesen szét van repedve. Ezt évekkel ezelőtt nagyon sok pénzből csináltam meg és nyilván nem csak az én dolgom lett volna, mert a kert meg az én udvar részem nem volt elkerítve amikor megvettem. A kertet nem tudtam tőlük megvenni, mert nem adják, viszont a betonfal ha kijavítom megint sokba kerül. 15 méter hosszú szakaszról van szó.

Már érdeklődtem biztosítónál és az önkormányzatnál, de semmi biztatót nem mondtak.


2019. ápr. 16. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A hátsó udvarra nem lett volna elég egy drótkerítés? Azt nem tudták volna feltölteni.

Persze most utólag már hiába sírunk bele a kiömlött tejbe...

Egy tippem lenne, de ez csak tényleg tipp:

Jelentsd fel a szomszédot rongálásért!

2019. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
... a rendőrségen.
2019. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szintkülönbség van a két udvar között. Az én udvarom körülbelül több mint 1 méterrel lejjebb van úgyhogy ezért kellett magas betonfalat húzni és arra oszlopokkal drótot. A sóder, cement nagyon sokba került és most dől befelé hozzám a kerítés. Persze a feljelentéssel semmit sem érek, mert árverés alatt a ház, alkoholista a tulaj és egy forintot se tud fizetni.
2019. ápr. 16. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

A rendőrségi feljelentés a biztosító felé kell, hogy megfelelően alá legyen támasztva a kárigényed. (Ha már a fickó fizetésképtelen)

Elvégre nem te mélyítetted ki az udvarodat, hanem ő emelte meg az övét.

Aztán pereskedjen vele a biztosító!

(Egy próbát azért megérne!)

2019. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A biztosítónál már voltam és azt mondta az ügyintéző hogy ezzel ők nem foglalkoznak. Mindenre kiterjed a biztosításom, de ilyenre nem.
2019. ápr. 16. 18:04
 7/7 kovpet ***** válasza:

"azt mondta az ügyintéző"


Fontos ügyekben írásban kell kommunikálni.

2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!