Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a férj örökölte (és a...

Ha a férj örökölte (és a másik felét ajándékba kapta) lakást a házasság fennállása alatt amiben lakik a házaspár és a két gyerek akkor jár vajon a feleségnek belőle valami?

Figyelt kérdés
Vagy ha válásra kerül a sor mehet ahová akar? Ha mindkét fél 10 órán felül dolgozik melyiküknek van nagyobb esélye hogy nála lesznek a (kiskorú) gyerekek? Apa keres majd többet de anyai ágon biztosabb a megfelelő fejlődésük.
2019. ápr. 19. 17:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak az számít, hogy a férjé a lakás 100%-a, hogy ki mennyit gürizik a munkahelyén, itt teljesen irreleváns.

Nem a "biztos fejlődést" fogja szem előtt tartani a bíróság, hanem hogy anyucinak van-e hova vinni a két gyereket. Ha nem tudod elhelyezni őket, az bizony nem a megfelelő fejlődés biztosítása. Maradnak apunál.

2019. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az örökölt vagy/és ajándékba kapott vagyon nem közös szerzemény, az ebben az esetben kizárólag a férj vagyona.

A feleségnek válás esetén semmi sem jár belöle, mehet, ahová akar vagy tud.

A gyerekek elhelyezéséröl meg a bíróság dönt az érdekeik figyelembe vételével. (És nem feltétlen a több jövedelem a döntö)

Az meg, hogy miért válnak, teljesen lényegtelen, a magyar jog szerint nincs bünös fél.

2019. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
46%

Mekkorák a gyerekek? Mert a nagyobbakat már megkérdezi a bíróság, hogy kivel akarnak lenni.

Szerezz egy albérletet, ha annak kifizetése után sincs veszélyeztetve a gyerekek megélhetése - a gyerektartást is beszámítva - akkor nem vagy esélytelen, különösen, ha a gyerekek veled akarnak maradni.

2019. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ha ott hagyom őket akkor esélyük nincs a normál életre..én úgy látom
2019. ápr. 19. 19:25
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

És akkor most mi mit csináljunk veled?! Gondolom senki nem tartott puskát a fejedhez, hogy ilyen körülmények közé gyereket szülj (többet is).

Eddig volt hol laknod, ingyen. Semmi megtakarításod nincs?

Egy felnőtt ember azért tudja már megoldani az életét, pláne, ha gyerekekről is köteles gondoskodni!

2019. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Hajléktalanként persze jobb lenne nekik, ugye? Csak nehogy az apjuknál maradjanak, nem?
2019. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Egy éve vagyok külön számlán. Kicsi 6,nagy hétfőn lesz 9.
2019. ápr. 19. 20:24
 18/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom,hogy ez mennyit segít vagy ront az ügyeden, de a lakásból nem dobhat ki csak úgy.

Még egy nem fizető albérlőnek is vannak jogai, hát még neked és a két gyereknek!

Először is kellene egy jó ügyvéd!

2019. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hiába mondom ne add oda a telefont,odaadja. Hiába mondom foglalkozz veluk (fejlesztő pedagógus napi 15p írt elő) amikor dolgozok aznap, ja hát neki van más dolga. Ha ő dolgozott én foflalkoztam velük. (Felváltva dolgozunk)
2019. ápr. 19. 20:30
 20/22 anonim ***** válasza:
45%
Ez senkit nem fog érdekelni. Minek szültél ilyen körülmények közé?
2019. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!