Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyszülő után öröklésnek mi...

Nagyszülő után öröklésnek mi a menete?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt, most a nagypapám is, így a testvéremmel mi léptünk anyum helyére a két testvére mellé. Mit kell nekem intézkednem? Hol kell szólni, hogy anyum nem él?
2019. ápr. 27. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Sehol. Majd a közjegyző értesít benneteket. Az ő dolga.
2019. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A hagyatéki tárgyaláson jelezzétek, mutassátok be a halotti anyakönyvi kivonatát.
2019. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De a közjegyző tudja, hogy anyum nem él, és helyette engem és a tesómat kell értesíteni?

Anyum nővére azt mondta, ha örökölni akarunk, adjam oda neki anyum halotti bizonyítványát.

2019. ápr. 27. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Oda adod ők meg majd eltüntetik
2019. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%
Oda ne add! Tudni fogják a nyilvántartásból hogy anyukád nem él.
2019. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se add oda! Pénzről van szó - gondolom én -, ilyen esetben a családodban sem bízhatsz!
2019. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
59%
Az elhunyt lakóhelye szerinti polgármesteri hivatal veszi fel a hagyatéki leltárt, azt továbbítják az illetékes közjegyzőnek.
2019. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen az elhunyt lakóhelye szerinti önkormányzatnál foglalkoznak a hagyatéki ügyekkel, oda menj be és az ügyintéző segíteni fog. Ugyanis az öröklés eléggé bemondásra megy. Mondok egy példát. Sajnos anyu és apu is meghalt már. Nincs testvérem én intéztem mindent. De ha lett volna is testvérem vagy annak gyereke a kutya nem nézte meg, hogy igaz-e amit a papírokra írok. Büntető jogi felelősségem tudatában nyilatkoztam és ők elfogadták. A lányom apja 20 éve a gyerek felé sem néz. Ha Ő meghalna akkor vajon eljutna a közjegyző a lányom felé, hogy az örökség korrekten legyen szétosztva? Azt sem tudnánk, hogy meghalt, így ha meg akarnánk támadni a hagyatékit, nem is tudnánk. Egyébként nem akarnánk, csak mondom érdekes, hogy a hatóság semmit nem ellenőriz le, nem járnak utána, csak a tulajdonjogot és a házastársat nézik, egyébként minden bemondásra megy.
2019. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hagyatéki leltárt az elhunyt örökösei állítják össze és adják be az önkormányzatnak. Az örökösi listán azok a hozzátartozók szerepelnek, akiket az úgymond "eltemettető" leszármazó feltüntet. No a közjegyző őket fogja hívni hagyatéki tárgyalásra, és nem jár utána, hogy van-e még ezen kívül több örökös is. Nem tudom, mekkora településen éltek, de az illetékes önkormányzat anyakönyvi hivatalában mindenképpen jelezzétek, hogy ti is az elhunyt örökösei vagytok!!
2019. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"hatóság semmit nem ellenőriz le"


Mert nem is tud. Nincs olyan nyilvántartás, amiből kiderül, hogy Tóth Józsefnek hány felnőtt gyereke van és ők hol élnek.

2019. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!