Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásároltam egy boltban ahol...

Vásároltam egy boltban ahol 1500 Ft volt kiírva postaköltségnek. Végül majdnem a dupláját számolta fel az eladó. Mi lehet ez ellen tenni? (Sajnos nem én vettem át a csomagot.

Figyelt kérdés

Nem léptem túl az érték vagy a súlyhatárt.

Illetve nem is említette, hogy drágább lenne a posta.


2019. ápr. 29. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamit gondolom elnéztél. Sok olyan bolt van, ahol ha a rendelés nem ér el bizonyos összeget, drágabb a szállítás. Ezt nem vetted figyelembe ahogy sejteni lehet.
2019. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá mindenképpen, hogy miért volt ekkora az összeg. Lehet ahogy #1 írta, de lehet, hogy törékeny dolgot rendeltél vagy értékbiztosítás került rá - akár véletlenül. Az is lehet, hogy a "postaköltség" szó szerint a Postával való küldést jelentette és neked futárszolgálat vitte ki, mert azt választottad, az meg drágább volt.

De lehet, hogy csak elszámolták. Mindenképpen nézd meg te magad is az üzlet kiírását is és kérdezd is meg, mert ha ők hibáztak (akár nem volt rendesen kiírva, akár elírták) akkor neked az 1500 feletti részt vissza kell adják. Ha meg te nem vettél észre valamit, akkor legközelebb legalább tudod mire kell figyelned. Amúgy a 3000 nekem is túl soknak tűnik, szoktam rendelni a neten és a futárszolgálatok közül is 1680 volt legdrágább eddig. legközelebb kérd PostaPontra vagy CsomagPontra, oda általában olcsóbb vagy ingyenes a szállítás és te mehetsz érte amikor akarsz. vagy kérheted konkrétan egy bizonyos Postára, ahol te veszed majd át amikor ráérsz.

2019. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha esetleg utánvétes volt az is szinte duplázza a postaköltséget.
2019. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos kaptál valami visszaigazoló emailt, amiben benne van, hogy majd mennyit kell fizetned. Nézd meg, az alapján tudsz az eladónál reklamálni. Vagy kiderül, hogy tényleg elnéztél valamit.
2019. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!