Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet jogi úton visszap...

Hogyan lehet jogi úton visszaperelni három kismacskát?

Figyelt kérdés

Megkért valaki, hogyha születnek kiscicák, akkor tartsam meg az ő számára. Így is történt, de míg itt voltak, cseperedtek, nagyon hozzám nőttek. Aztán mikor eljött a pillanat, odaadtam őket. De az a baj, hogy nagyon hiányoznak és az anyjuknak is nagyon hiányoznak. Azóta nagyon üres a ház nélkülük. Szeretném őket visszakapni, de nem hajlandó rá, hogy visszaadja.

Bíróságra szeretném vinni az ügyet, talán sikerül őket visszaszerezni. Semmilyen szerződést nem kötöttem ezzel a férfivel, lehet, hogy ez nem tesz jót az ügynek, de az anya macskával bizonyítani tudom, hogy az ő gyerekei és még a mellei sem húzódtak vissza. De ha ez nem lenne elég, akkor Dns vizsgálatra is hajlandó vagyok. Attól félek, hogy a pasi azzal fog majd betámadni, hogy igazából az anya macska az ő macskája, mivel nincs bejelentve hozzám, nincs lakcíme. Szóval simán rámverhetik az ügyet. Nem vsgyok jártas ebben, nem tudom, hogyha ügyvédet fogok fogadni, akkor kit fog képviselni, engem vagy az anya macskát? Persze azért elvinném magammal őt is, mert lehet őt is meghallgatják majd a bíróságon



2019. ápr. 30. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, te se vagy normális...mégis hogy gondoltad? Teljesen jogos, hogy a férfi nem adja vissza, ha nekem megígértél három kiscicát, felkészültem rá és végre megkapom őket, családomba fogadom és szeretem majd jössz, hogy kéred vissza, hát én se adnám vissza. Minek, hogy tovább szaporodjanak nálad? Az anyjukat is rég ivartalanítani kellett volna. Ha annyira szeretnél cicát, fogadj be a millió kidobottból. Egyébként meg ki fognak röhögni, ha ezzel jogi útra mész, és a végére még a nyakadba kaphatod a milliós bírósági pert is. A dns teszt meg egy vicc kategória. Ha még az anyamacska tulajdonjogát se tudod bizonyítani, hogy tudnád, hogy három akármilyen kismacska a tiéd volt?


Komolyan ez tényleg egy vicc, ha több százezres fajtatiszta törzskönyves macskákról lenne szó aminek jogi értelemben is van értéke (csúnyán hangzik de ebben az esetben ezt nézik), akkor még csak-csak elképzelhető egy ilyen pereskedés eltulajdonítás esetén, de itt?? Itt nem.


Ne zaklasd a pasit, ivartalanítsd az anyamacskát és ha úgy érzed tudsz gondoskodni még cicáról, akkor fogadj örökbe.

2019. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmi alapja nincs a követelésednek. Írás nélkül is érvényes a szerződésetek, szóban kötött megállapodás is érvényes.

Egyébként fizetett érte vagy ajándékba adtad? Egyébként bizonyos szempontból mindegy, mert ajándékot is csak akkor lehet visszakövetelni, ha a megajándékozott érdemtelennek bizonyulna utóbb.

2019. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon az ember már derékig jár a sok macskában. Komolyan nem tudsz máshonnan befogadni? Vagy ha már úgysem ivartalaníttattál, akkor még idén fog nálad születni vagy kétszer újabb alom... Még sok is lesz belőlük, elhiheted.
2019. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz vissza perelni azon, hogy önként és dalolva adtad át a cicákat úgy, hogy semmilyen juttatást nem kapsz érte, és nem voltál(gondolom) semmilyen tudatmódosító szer alatt, amikor ez megtörtént? A szóbeli megállapodás is megállapodás.

Egyébként meg szégyelld magad! Ez nem úgy működik, hogy "nesze, nekem nem kell" aztán meg zaklatod az új GAZDÁT! Merthogy már ő a gazdájuk! Azt se értem, ha ennyire hiányoznak, akkor csak megvolt már ez a szereteted irántuk, akkor is mikor nálad voltak. Akkor meg minek adtad oda?

Kérdező, ha téged is le lehetne pontozni, tuti mínuszba mennél!

2019. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Ekkora kamu, és ti még halál komolyan válaszoltok is neki...
2019. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, hogy az érzelmeid miatt nem fogsz pert nyerni. Onnantól kezdve, hogy megígérted és odaadtad őket, elvesztettél minden jogot arra, hogy visszakapjad őket. Legközelebb kezdj el egy kicsit gondolkodni, most pedig viseld el, hogy erről csak is te tehetsz. Akinek odaadtad a macskákat azt pedig hagyjad békén.
2019. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most született négy kiscica, ha gondolod odaadhatjuk őket...
2019. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!