Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás ebben az esetben?

Szülőtartás ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Életemben 3x láttam apámat, akkor is csak pár percekre.

Legutoljára 12éves koromban, ami már több mint tíz éve volt, amikor az apai nagyapám áthívta magához, nem mondták el neki hogy én is náluk vagyok látogatóba, mert akkor nem jött volna át. 10perc után ment is a dolgára.


Tatám mondta hogy hallotta apámtól hogy azzal hencegett a kocsmában hogy nem is baj hogy fizette a gyerektartást, majd én úgyis többszörösen visszafizetem neki szülőtartás okán, minél hamarabb megigényli amint csak lehet majd.


Kiegészíteném hogy a gyerektartást sem akarta fizetni, hosszú bírósági pereskedés után kezdték csak el levonni a fizetéséből, anyám mesélte. Sőt még utána is bíróságra kellett járnia anyámnak mert volt hogy nem fizette.


Tehát a kérdés az, ebben az esetben ha 10-20 év múlva megigényli a szülőtartást, megadhatják neki? Hogy életemben 1 órát összesen nem láttam, soha nem keresett, és alapvetően ilyen...


2019. máj. 2. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Esélytelen!

Ezen ne rugózz!

2019. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jelenleg érvényes törvény szerint, ha érdemtelen rá, akkor nem ítélik meg neki. Ha egy "szülő" életében 3x látta a gyerekét, az kimeríti az érdemtelenség fogalmát.

Ha van nyugdíja, azt is mérlegelik, hogy valóban kell e őt

támogatni.

Egyébként a szülőtartás nem mehet a te, vagy a majdani családod megélhetésének a rovására, így ha meg is ítélnének neki (de nem fognak) 10ezer Ft-ot, abból ő nem fog magának venni sarokházat.

2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 2. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja megkapni.

És nem egyszerűen igényelni kell. Ha te nem akarsz fizetni, akkor bíróságra kell mennie. Gondolom, apukádnak nincs pénze ügyvédre, bírósági eljárásra, és gondolom, hogy szellemi képességei sem olyan kiemelkedőek, hogy agilisen tudjon mindent intézni ezzel kapcsolatban.

2019. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerektartás fizetése nem azt jelenti, hogy automatikusan kap majd rokontartást, csak arról van szó, hogy ha nem fizette, akkor nem kérheti.
2019. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!