Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi van? Mit tehetnek?

Ilyenkor mi van? Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Üdv, mikkor bevasarolni voltam oda jött tüzet kérni egy idős ember. Rendesek, normálisnak tűnt beszélgetünk. Majd kért tőlem segítséget /sziveseget némi pénz összeg fejében. Azt mondta interneten foglalkozik műszaki és egyéb cuccokkal. Fel ajánlott pénzt azért hogy feladjak egy csomagot egy illetőnek és hogy az én bankszamlamra kérjem a pénzt. Meg is történt az üzlet majd pár héttel később kiderult hogy ez a bacsi csalasal foglalkozik. Egyenlőre nem tudják hogy ki ő pontosan. Lehet nekem ebből bajom? Állítólag csalas miatt keresik meg karositot másokat. Előre útalással intezte a dolgait de ebből a vevők nem láttak semmit. Én erről nem tudtam. Ha ezt tudom nem megyek bele...

2019. máj. 3. 12:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Előre utalassal is*
2019. máj. 3. 12:15
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lesz belőle bajod bőven....
2019. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:

"ez a bacsi csalasal foglalkozik"


Ez aztán a meglepő fordulat. Én is simán elhittem volna a helyedben, hogy nem tud feladni egy csomagot vagy nincs bankszámlája.

Ja, nem, nem hittem volna el, mert nem vagyok komplett idióta...

2019. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Odajön egy vadidegen és megkér, hadd utaltassa a piszkos pénzt a te számládra... dehogy gyanús, ugyan!


Komolyan, hogy lehet ennek bedőlni?

És igen, bűnrészesként bőven lehet belőle bajod. Azt ki nem magyarázod, hogy neked fogalmad sem volt a csalásról...

2019. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!