Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnek ha felmondási...

Mit tehetnek ha felmondási idő alatt nem maradok túlórára? Kirúgnak?

Figyelt kérdés

Mit tehetnek velem akkor ha felmondtam (én nekik és nem ők nekem) és nem vagyok hajlandó a felmondási idő alatt túlórázni?

Sima 8 órámat ledolgozom, aztán haza. Nem maradok 5 percet se pluszban. Mit tehetnek?


Mert kirúgni nem tudnak hiszen eleve felmondtam, de ha mégisi elküldenek azonnalival az csak nekem jó legalább akkor még a 30 napot se kell letöltenem (eleve ezt akartam volna, de nem engedték) levonni a sima munkabérből nem tudnak hiszen az a 8 órára jár azt meg letöltöm, abból nem vehetnek el.

Fegyelmit adhatnak de mivel távozom így le-44---szarom.


Más amit tehetnek?


2018. dec. 13. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Kb lecumizhatnak.
2018. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mert annyira pofázzák hogy "meglátom mi lesz" de persze nem mondják mi lesz konkrétan. Én meg várok hogy mi lesz lévén hogy már a héten se maradtam túlórára 1x se.
2018. dec. 13. 08:20
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
vedd elő a munakszerződésed meg a munkáltatói tájékoztatód, és nézd meg mi van benne a túlórára vonatkozóan. ha semmi akkor 8 órát kell dolgoznod / nap.
2018. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
A fidesz elrendelte hogy mindenkinek 400 túlórát kell dolgoznia. Ha te ezt megtagadod, bíróság elé állíthatnak és börtönbe is csukhatnak!
2018. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ha te ezt megtagadod, bíróság elé állíthatnak és börtönbe is csukhatnak!"


Jó oké. Hajrá.

2018. dec. 13. 08:33
 6/16 A kérdező kommentje:

"és nézd meg mi van benne a túlórára vonatkozóan."


Az van benne hogy a túlóra megtagadása az elbocsátás lehetőségét hordozza magában (parafrázisban leírva).


Na most engem elbocsátani nem tudnak mert felmondtam.

De ha kitalálják hogy holnaptól nem kell többet bmennem hát az csak nekem jó, eleve ezt akartam volna.

2018. dec. 13. 08:35
 7/16 A kérdező kommentje:

"kell"


Ebból az egyetlen szóból is látszik hogy mekkora idióta vagy.

Nem ez van a jogszabályban. Éppen hogy nem ez van benne. Ez az egyetlen szócska rámutat mekkora barom vagy.

2018. dec. 13. 08:36
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
hát ha a munkaszerződésedben benne van hogy túlóráznod is kellene néha, akkor illene. de mivel felmondtál így igazából nem tudnak veled mit csinálni. feljeleneteni nyilván nem fognak, bár ha megtennék valszeg vesztenél, de nem hiszem hogy van erre kapacitásuk. max annyi történik hogy kevesebb fizut kapsz mintha túlórák is lennének rajta, plusz nem fognak érte szeretni.
2018. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Érdekes helyzetnek hangzik.

Felmondás elfogadása után a felmondási idő FELÉT munkában lehet töltened.(fel is menthetnek a teljes idő alól)

A felmondási idő "másik" felére viszont a munkáltató KÖTELES felmenteni a munkavégzés alól.

A felmondás, esetünkben munkavállalói rendes felmondás amivel a munkavállaló az munkaszerződése hatálya alól kéri a mentesítést(ez az értelmezése...)A munkaszerződésben (még... :!) nincsen túlóra elrendelési kikötés.Ez a munkakörhöz kötött belső-más dokumentum által volt elrendelve...ha volt...

2018. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
...felmondás elfogadása után mindenféle retorzió EGYÉRTELMŰEN munkajog sértés. Fellebezés nélküli tiszta győzelem munkaügyi bírósági perben a munkavállaló védelmére.
2018. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!